پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد؛

شرکت بیش از 13 هزار داوطلب در آزمون استخدامی آتش‌نشانی خراسان رضوی علمي

شرکت بیش از 13 هزار داوطلب در آزمون استخدامی آتش‌نشانی خراسان رضوی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از شرکت 13 هزار و 605 داوطلب در آزمون استخدامی آتش‌نشانی در این استان خبر داد. 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر حسین امینی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی استان در روز 18 مرداد ماه سال جاری اظهار کرد: از 13 هزار داوطلب شرکت‌کننده، بیش از 10 هزار نفر در حوزه امتحانی مشهد شامل شهرستان‌های مشهد، کلات، بینالود، سرخس، چناران، قوچان و درگز شرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: در حوزه امتحانی تربت حیدریه 822 داوطلب از شهرستان‌های تربت حیدریه، خواف، رشتخوار، زاوه، گناباد و بجستان در این آزمون به رقابت خواهند پرداخت.
معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: 813 نفر نیز در حوزه امتحانی سبزوار، شامل شهرستان‌های سبزوار، داورزن، خوشاب، جوین و جغتای در آزمون استخدامی آتش نشانی حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه «در حوزه امتحانی نیشابور با 631 داوطلب از شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در این آزمون به رقابت خواهند پرداخت»، اظهار کرد: در حوزه امتحانی تربت جام نیز 564 نفر از شهرستان‌های تربت جام، تایباد، صالح آباد، فریمان و باخرز در این آزمون حضور دارند.
امینی اضافه کرد:در حوزه امتحانی کاشمر نیز 415 داوطلب از شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و مه ولات در آزمون استخدامی آتش‌نشانی به رقابت خواهند پرداخت.
معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه «این آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می‌شود»، بیان کرد: آزمون علمی به صورت کتبی و سوالات چهار جوابی برگزار می‌شود که هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط نیز یک سوم امتیاز منفی دارد.
امینی بیان کرد: حد نصاب قبولی در آزمون علمی، بر اساس شغل محل‌ها تعیین می‌شود و معرفی شدگان در حدود 5 برابر ظرفیت در این مرحله به آزمون عملی راه می‌یابند. امتیاز آزمون علمی بر اساس 40 درصد نمره عمومی و 60 درصد نمره اختصاصی محاسبه می‌شود و در نهایت 750 نفر در این آزمون در استان پذیرفته خواهند شد.
وی در رابطه با لیست مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: آتشنشان، کاردان آتشنشان وراننده خودرو تندرو سنگین مشاغلی هستند که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها در استان انجام می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield