پیام خراسان

آخرين مطالب

بیش از 18 هزار تن گندم در تربت حیدریه برداشت شد اقتصادي

بیش از 18 هزار تن گندم در تربت حیدریه برداشت شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان- محمدرضا عباسپور گفت: پیش بینی می شود میزان تولید گندم در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته 36 درصد افزایش داشته باشد.

وی سطح زیر کشت محصول گندم در تربت حیدریه را 6 هزار و 410 هکتار ذکر کرد و افزود: با تمهیدات صورت گرفته، 35 دستگاه کمباین، محصولات کشاورزان این شهرستان را جمع آوری می کنند.

وی با بیان اینکه برداشت گندم دیم از سطح پنج هزار هکتار اراضی این شهرستان نیز در حال انجام است اظهار داشت: اداره غله و بازرگانی با همکاری 2 مرکز خرید سازمان تعاون روستایی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تربت حیدریه را بر عهده دارند و  پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت میزان خرید گندم از مرز 18 هزار تن  بگذرد.

عباسپور میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان در سال زراعی گذشته را 12 هزار و 500 تن اعلام کرد و گفت: برداشت گندم در سال زراعی جاری به علت پراکنش مناسب باران، افزایش چشمگیر داشته است.

وی افزود: خرید گندم در تربت حیدریه تا شهریور ماه ادامه دارد و مراکز خرید تعاونی روستایی آماده خرید این محصول از کشاورزان است.

وی به صدور مجوز گلخانه در مقیاس کوچک در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: مجوز ایجاد گلخانه تا سقف 300 متر مربع و در داخل محدوده طرح هادی روستاها با هدف اشتغال روستاییان به ویژه زنان روستایی و کاهش مصرف آب، صادر می شود.

عباسپور گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 41 پروانه تاسیس گلخانه در مقیاس کوچک در تربت حیدریه صادر شده است.

79 درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره 90 هزار هکتاری زمین های زراعی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی از جایگاه خاصی در استان خراسان رضوی برخوردار است.

مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری مشهد واقع است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield