پیام خراسان

آخرين مطالب

رزم‌حسینی:

مسئولان جایگاه سازمان فنی و حرفه‌ای را دیر فهمیدند علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار خراسان رضوی گفت: مسئولان جایگاه سازمان فنی و حرفه‌ای را دیر فهمیدند، حیف است سازمانی که ‌پیشینه 60 تا70 ساله دارد، هنوز به اندازه‌ای که لازم است معرفی نشده است.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علیرضا رزم‎حسینی امروز در دیدار با مدیران فنی‌و حرفه‌ای استان در دفتر استاندار با بیان اینکه «مسئولان دیر جایگاه سازمان فنی و حرفه‌ای را فهمیدند»، اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای نهادی اشتغال‌زا و کارآفرین است که می‌تواند فرهنگ کار و درآمد را بین جوانان گسترش دهد. این سازمان هنوز جا نیفتاده و کسی آن را نمی‌شناسد. حیف است سازمانی که ‌پیشینه 60 تا70 ساله دارد، هنوز به اندازه‌ای که لازم است معرفی نشده است. سازمان نظام آموزشی ما اشکال دارد و نتوانستند آن را اصلاح کنند. ما دنبال مدرک‌محوری هستیم تا آموزش‌های مهارت‌محوری.
استاندار خراسان رضوی گفت: ما در کار توانمندسازی که در استان شروع شده نیازمند همکاری شما هستیم که بخشی از مسئولیت را به عهده بگیرید. این به نفع خود سازمان است. با نهاد مردمی نشست‌های مشترک داشته باشید و نماینده‌ای به آن نهاد معرفی کنید.
وی بیان کرد: شرکت‌های بزرگ، ظرفیت‌های آموزشی دارند و دانشگاه‌های علمی کاربردی راه انداختند، ظرفیت آموزشی آن‌ها را ظرفیت خودتان تلقی کنید زیرا می‌توانند 3 هزار رشته آموزش دهند. قابلیت‌های آن‌ها را شناسایی و مکاتبه کنید که چه رشته‌هایی می‌توانند آموزش دهند. این ظرفیت‌ها در همه جا وجود دارد. تمام‌قد برای حرکت اقتصادی استان بیایید. اگر فضای خالی داشتید نیز در اختیار کارآفرینان قرار دهید.
رزم‌حسینی گفت: برای آموزش معین‌ها، هر معینی که نیاز به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارد، اعلام کند. برای بیش از هزار رشته در فنی و حرفه‌ای به معین‎ها آموزش رایگان دهید. در مورد رشته‌هایی که برای آموزش ندارید، از تمام کارخانجاتی که در خراسان هستند و می‌توانند آموزش دهند، خدمات بگیرید.
وی افزود: این امر را جزو برنامه‌های خود قرار دهید که به واحدهای صنعتی یا کشاورزی، دامی و میراث فرهنگی نامه بزنید و هر کس می‌تواند رشته‌های فنی و حرفه‎ای را به صورت رایگان آموزش دهد، نصف این آموزش را به شما بدهند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield