پیام خراسان

آخرين مطالب

کاهش ابتلا به زوال عقل با ملاقات اقوام و دوستان علمي

کاهش ابتلا به زوال عقل با ملاقات اقوام و دوستان
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بر اساس نتایج تحقیقات جدید، زندگی اجتماعی سالم در میانسالی می‌تواند از بروز زوال عقل جلوگیری کند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تلگراف، محققان دانشگاه کالج لندن (UCL) دریافتند دیدار روزانه دوستان و خانواده در میانسالی موجب کاهش ابتلا به آلزایمر می‌شود.
بر اساس آمار از هر 100 نفر، هفت نفر بعد از سن 65 سالگی دچار زوال عقل می‌شوند و دانشمندان اظهار کردند: اگر افراد زمان بیشتری را با عزیزان خود بگذرانند این تعداد نفر کاهش می‌یابد.
به گفته محققان، ارتباط اجتماعی موجب ذخیره شناختی یا مقاومت بیشتر مغز در برابر آسیب‌های عصبی می‌شود. همچنین باعث افزایش مهارت‌های زبان و حافظه شده و به افراد مسن کمک می‌کند تا مدت بیشتری از این مشکلات دور باشند.
دکتر اندرو سامرلاد محقق این تحقیق گفت: زوال عقل یک چالش مهم بهداشت جهانی است که انتظار می‌رود تا سال 2021 یک میلیون نفر در انگلیس به این بیماری مبتلا شوند.
بیشتر محققان بر این باورند که بروز آسیب مغزی برگشت‌ناپذیر است، اما می‌توان از طریق تغییر شیوه زندگی مانند رژیم غذایی سالم و ورزش این روند را متوقف کرد یا به تاخیر انداخت.
در این تحقیق 10 هزار و 228 نفر شرکت کردند و مدت 28 سال در 6 نوبت مورد بررسی قرار گرفتند.
این گروه از سال 1997 به بعد تحت آزمایش‌های شناختی قرار گرفتند و محققان، سوابق بهداشتی آنان را تا سال 2017 مورد بررسی قرار دادند تا مشخص شود که آیا تاکنون به زوال عقل مبتلا شده‌اند یا خیر.
نتایج نشان داد افزایش روابط اجتماعی در سن 60 سالگی به صورت روزانه موجب کاهش 12 درصدی ابتلا به آلزایمر می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield