پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس انجمن آسیایی هیپنوتیزم:

ایران جزو 5 کشور برتر در هیپنوتیزم است علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس انجمن آسیایی هیپنوتیزم گفت: هیپنوز ایران جزو پنج هیپنوتیزم اول دنیا و در بسیاری آیتم‌ها مانند تعداد جراحی‌های هیپنوتیزمی که بدون بیهوشی انجام شده، بالاترین آن‌ها است.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، دکتر مهدی فتحی امروز در سمینار بزرگ هیپنوتیزم و روان که در تالار رودکی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: هیپنوز ایران جزو پنج هیپنوتیزم اول دنیا و در بسیاری آیتم‌ها مانند تعداد جراحی‌های هیپنوتیزمی که بدون بیهوشی انجام شده، بالاترین آن‌ها است. در مغز چه اتفاقی می‌افتد که هیپنوتیزم می‌تواند این بی‌دردی را ایجاد کند؟، باید این کانون را شناسایی کرد تا بعد بتوانیم با تحریکاتی از آن استفاده کنیم. شروع این کار از مشهد بوده است.
وی در خصوص کنگره آسیایی هیپنوتیزم که قرار است در مهرماه جاری در مشهد برگزار شود، گفت: 80 سخنران و 200 نفر شرکت‌کننده خارجی از 24 کشور در 23 تا 26 مهرماه در این کنگره حضور پیدا می‌کنند که در سطح کلاس جهانی است. ما از 800 سال قبل هیپنوتیزم داریم که می‌توان آن را در اشعار در فردوسی، نظامی و مولوی مشاهده کرد. این کنگره اولین کنگره هیپنوتیزم آسیا است که شاکله آن با مرکزیت مشهد ایجاد می‌شود، 3 سال با ایران است و بعد به چین واگذار می‌شود. این افراد شان شما را پذیرفتند که به مشهد آمدند.
فتحی افزود: من 20 شهریور کنگره را با هر تعدادی که هست می‌بندم. تنها 130 تا 140 ظرفیت در ساختمان برج سپید باقی مانده است. افرادی هم که تا ساعت 12 امشب ثبت نام را قطعی و هزینه کنگره را کامل پرداخت کنند، از 32 کارگاه همزمانی که تنها در 5 کارگاه می‌توانند شرکت کنند، یک کارگاه برای آن‌ها رایگان خواهد بود. هزینه ورودی کنگره 250 هزار تومان و هزینه هر کارگاه 70 هزار تومان است.
رئیس انجمن آسیایی هیپنوتیزم بیان کرد: تیم‌ها و افرادی از اتریش، ارمنستان، دانمارک، چین، فرانسه، آلمان، سوئیس، ایتالیا، نروژ، هند، اندونزی، ژاپن، مکزیک، اروگوئه، لهستان، سوییس، سوئد، ترکیه، آفریقای جنوبی و اروگوئه در این کنگره حضور دارند. سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی است اما همه ترجمه همزمان دارند. افراد از 7 یا 7.5 صبح باید حضور داشته باشند و درب ساعت 8.35 دقیقه بسته می‌شود. کارگاه‌ها ترجمه فارسی دارد و به صورت عملی ارایه می‌شود. 
وی گفت: اگر لحن و ادبیات هیپنوتیزمی خشن باشد اتفاقی رخ نمی‌‎دهد. هیپنوز اثر شبه دارو ایجاد می‌کند که بی‌دردی را در جراحی به وجود می‌آورد. هیپنوتیزم اصلا متافیزیک نیست. ما در فضای هیپنوتیزم با انحراف توجه کار داریم و آن را جهت می‌دهیم. ما انفکاک ذهنی را هدایت می‌کنیم تا حال درمانی ایجاد شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield