پیام خراسان

آخرين مطالب

قول حمایت معاون رئیس جمهور از طرح مواد نگهدارنده گیاهی در روغن‌های خوراکی علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: در سفر اخیر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و بازدید از مرکز گیاهان دارویی، قول حمایت از طرح مواد نگهدارنده گیاهی در روغن‌های خوراکی داده شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، دکتر کاوه حجت اظهار کرد: بسیاری از کارخانجات تولید روغن از مواد نگهدارنده شیمیایی استفاده می کنند که در طرح فناورانه دانشگاه، از آنتی اکسیدان‌های گیاهی برای نگهداری روغن استفاده می شود.
وی ادامه داد: پژوهشگران دانشگاه بر روی اثرات ضد باکتریایی و ضد میکروبی گیاهان دارویی بومی خراسان شمالی در حال تحقیق برای ساخت دارو هستند.
معاون پژوهشی دانشگاه خاطرنشان کرد: در صورتی که استفاده از گیاهان دارویی بومی استان به مرحله صنعتی و ساخت دارو برسد علاوه بر سود اقتصادی، کارآفرینی بزرگی را به همراه دارد.
حجت اضافه کرد: جمع آوری گیاهان دارویی، وارد کردن آن به چرخه تولید دارو و عرضه آن به بازار فروش سودآور بوده و بسیار اثرگذار در بنگاه اقتصادی استان است.
وی تصریح کرد: خراسان شمالی در حوزه تولید گیاهان دارویی بسیار مستعد و از پتاسنیل خوبی برخوردار است که مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان در این حوزه در حال مطالعه برای عملیاتی ساختن طرح های تحقیقاتی پژوهشگران این حوزه است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield