پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد؛

افزایش دو هزار نفری سهمیه استخدام آموزش و پرورش اجتماعي

افزایش دو هزار نفری سهمیه استخدام آموزش و پرورش
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با پیگیری‌های استان و مساعدت‌های وزارت آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیرو، سهمیه دانشجو معلم از 460 نفر در سال گذشته به دوهزار نفر افزایش پیدا کرده است و سهمیه استخدام ماده 28 از حدود 280 نفر سال قبل به 960 نفر در سال جاری افزایش پیدا کرده است؛ یعنی قریب بر سه هزار نفر استخدام خواهند شد که فرصت مغتنمی برای آموزش‌وپروش استان خراسان رضوی است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم‌علی خدابنده در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: علی‌رغم برنامه‌ریزی‌هایی که در چندماه گذشته در استان به جهت ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات انجام شده، برخی از مشکلات در کوتاه مدت حل نخواهد شد و نیازمند فضای آموزشی مخصوصا در حاشیه شهر مشهد است.
کمبود فضای آموزشی در حاشیه شهر مشهد
وی افزود: سرانه آموزشی کشور 5.2 دهم متر مربع، در استان خراسان رضوی 4.2 دهم متر مربع و در برخی از حاشیه‌ها شهر این مقدار کمتر از دو متر مربع است. رشد جمعیت بالا و مهاجرپذیربودن این مناطق سبب شده است که علی‌رغم اداره‌کل نوسازی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان با کمبود فضای آموزشی مواجه شویم.
در مهر ماه سال جاری 1000 کلاس درس افزوده خواهد شد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: بسیاری از مدارس ما، به‌ویژه در حاشیه شهر به صورت دو نوبتی و کلاس‌ها با تراکم بالای 40 نفر دانش‌آموز مدیریت می‌شود. با تلاش اداره کل نوسازی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز، 570 پروژه در حال ساخت در استان خراسان رضوی وجود دارد که با تهمیدات انجام شده 170 پروژه در ابتدای مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید و 1000 کلاس به مجموعه کلاس‌های استان افزوده خواهد شد.
خدابنده خاطرنشان کرد: همچنین مدارس خشتی و گلی برای همیشه در استان جمع‌آوری خواهد شد. پیش‌بینی افزایش پنج درصدی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید وجود دارد و برهمین اساس بیش 60 هزار دانش آموز به مجموع بیش از یک میلیون و 230 هزار دانش‌آموز استان افزوده خواهد شد و این هزار کلاس درس جدید، نمی‌تواند 60 هزار دانش‌آموز را پوشش دهد اما فرصتی است تا در کلاس‌های استاندارد بخشی از دانش‌آموزا در حاشیه شهر و مناطق محروم را مدیریت کنیم.
بازنشسته‌شدن چهار هزار و 200 معلم استان خراسان رضوی
وی اضافه کرد: امسال حدود چهار هزار و 200 نفر از معلم‌های خراسان رضوی بازنشسته خواهند شد و با توجه به نیاز 12 هزار نیرو در سال گذشته، امسال نیاز ما به 16 هزار نفر خواهد رسید و این درحالی است که حدود سه هزار و 400 مربی بهداشت، مراقب بهداشت، مشاور و معلم پرورشی کمبود داریم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: در سال گذشته سه هزار و 250 هزار نفر را از طریق خرید خدمات آموزشی که برای 61 هزار نفر از دانش‌آموزان رغم خورده بود را تامین کردیم و امید است که امسال علی‌رغم سهمیه سه هزار و 250 نفری سال گذشته، افزایشی در سهمیه استان داشته باشیم و کمبود نیروی انسانی را تا حدودی مرتفع کنیم.
خدابنده عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که با به‌کارگیری نیرو‌های پیش‌دبستانی، آموزش‌گران نهضت و خرید خدمات قبل از سال 92 قریب بر حدود دو هزار نفر به صورت حق التدریس در استان به کارگیری شوند که با هزار و 200 نفر حق التدریس در سال گذشته، آمار حق التدریسان غیر شاغل ما در استان به سه هزار و 200 نفر خواهد رسید.
وی ادامه داد: با پیگیری‌های استان و مساعدت‌های وزارت آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیرو، سهمیه دانشجو معلم از 460 نفر در سال گذشته به دوهزار نفر افزایش پیدا کرده است و سهمیه استخدام ماده 28 از حدود 280 نفر سال قبل به 960 نفر در سال جاری افزایش پیدا کرده است یعنی قریب بر سه هزار نفر استخدام خواهند شدکه فرصت مغتنمی برای آموزش‌وپروش استان خراسان رضوی است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در ابتدای مهرماه سال جاری 119 کلاس درس ابتدایی و 397 کلاس درس متوسطه اول افزوده خواهد شد و با محاسبه تغییر ساعت کار همکاران، به 318 هزار ساعت حق التدریس در هفته نیاز خواهیم داشت و این درحالی است که در سال گذشته قریب بر 190 هزار ساعت حق التدریس داشتیم.
خدابنده بیان کرد: نیاز است که وزارت آموزش و پرورش با استان همکاری‌هایی داشته باشد تا انشالله در ابتدای سال تحصیلی جدید کلاس بدون معلم و دانش‌آموز بدون کلاس نداشته باشیم هرچند که راهکارهایی از جمله استفاده از طظرفیت مدارس شبانه‌روزی، ادغام کلاس‌هایی با جمعیت کم‌تر، استفاده از ظرفیت مدارس غیر دولتی، خرید خدمات آموزشی، برون‌سپاری در حوزه کار و دانش و فنی‌وحرفه‌ای، نظارت بر صدور ابلاغ همکاران، به‌کارگیری نیروهای حق التدریس آزاد در شرف جذب، به‌کارگیری نیروهای شاغل و بازنشسته به صورت حق التدریس، تشویق همکاران به استمرار خدمت و تشویق به استفاده از طرح معلم تمام وقت مورد استفاده قرار گرفته است.
12 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای طرح رضوان
وی افزود: در بحث ساخت و ساز نیز برخی از طرح‌ها بویژه طرح‌هایی که خیرین سهم خود را پرداخت‌کرده‌اند پس از گذشت سالیان سال از آغاز آن سهم دولت پرداخت نشده است و نیمه تمام مانده است همچنین طرح رضوان در حدود 12 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن نیاز است علاوه بر این‌ها چندین استخر ورزشی نیز سالیان سال است که همچنان ناتمام باقی مانده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه مرکز رفاهی امام علی (ع) نیز از سال 94 ساخت آن آغاز شده بود اما متاسفانه 15 ماه است که پروژه تعطیل شده است و نیازمند دستور سرپرست آموزش و پرورش است تا صندوق ذخیره فرهنگیان این طرح را که در مراحل پایانی خود به سر می‌برد را کامل کنیم و فرصتی را برای فرهنگیان فراهم کند.
استفاده از فضای مازاد دانشگاه آزاد و پیام نور
خدابنده تصریح کرد: آمار دانشجو معلم‌ها در دانشگاه فرهنگیان امسال افزایش پیدا کرده است و داخل مجموعه فضای خوابگاهی مناسبی وجود ندارد و اگر آقای استاندار فرصتی را فراهم کنند تا از فضای آزاد دانشگاه‌های آزاد و پیام نور استان استفاده کنیم زیرا آمار آنان قریب بر سه هزار نفر جدید الورود است که امکان پذیرش آنان در مجموعه فرهنگیان وجود ندارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز طرح انتقال آب دریای عمان به 3 استان شرقی

مسئولان برای رفع فقر فرهنگی و ضعف اقتصادی تلاش کنند

انبارهای کیک‌ های مشکوک پلمب شد/ مردم نگران نباشند

شناسایی نوع قرص‌ های جاسازی شده در کیک‌ ها

اولتیماتوم وزارت بهداشت به فروشگاه‌ ها

دختر 23 ساله گمشده در سربیشه پس از 24 ساعت پیدا شد

یک قتل، یک جسد؛ دو محکومیت!!

وجود قرص در کیک و کلوچه به کرمان هم رسید

2000 عنوان مجرمانه داریم

170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می‌شود

جنگ‌طلبان برای واقعیت انسان اعتباری قائل نیستند

امسال 170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد خواهد شد

صنف پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد

کاهش ولادت ها نگران کننده است

واگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس است

اهدای عضو به 5 بیمار زندگی دوباره بخشید

آنفلوانزا تا 2 هفته آینده فروکش می‌ کند

مهارت‌های سنتی ساختن و نواختن دوتار ثبت جهانی شد

آیا از خانه‌های خالی و ماشین دوم مالیات اخذ می‌شود؟

تولید 2500 مترمربع فرش دست‌باف توسط مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

تخریب یک منزل مسکونی در بیرجند در اثر انفجار گاز/ حادثه تلفات جانی نداشت

گلایه نماینده مردم بجنورد و مانه و سملقان از وضعیت بیمارستان آشخانه

در سال 2050، به‌ازای هر 3 نفر، یک نفر کهنسال خواهیم داشت

سالانه 88 هزار زوج به جمعیت نابارور کشور اضافه می‌شوند

پرداخت روزانه 25 میلیارد تومان هزینه برای درمان بیمارانی که دخانیات مصرف می کنند

ضرورت راه‌اندازی مشاوره تلفنی مامایی

سالانه حدود 224 هزار سقط غیرقانونی‌ داریم

اجرای طرح آموزش های هنگام ازدواج در 428 مرکز کشور

استقرار 543 دستگاه سنگین و نیمه‌سنگین در جاده‌های مواصلاتی

محمدعلی نجفی باردیگر به قتل عمد محکوم شد

مراقبت‌های مامایی از سنتی به نوین در حال تغییر است

ماماها می‌توانند از 80 درصد مرگ‌های مادر-نوزادی پیشگیری کنند

تعداد فوتی‌ های حادثه آتش‌ سوزی سقز افزایش یافت

سرنوشت نوزاد رها شده در شهرضا

وضعیت آب و هوای کشور طی چهار روز آینده

اختلال در خط یک مترو تهران مسافران را معطل کرد

جامعه‌شناسی را نباید مسؤول مسائل اجتماعی بدانیم

ترخیص موتورسیکلت‌های پارکینگی با 100هزار تومان

وجود 292 پروژه مشکل‌دار در بافت پیرامونی حرم/ از ابتدا با فعالیت‌های بازرگانی شهرآرا مخالف بودم

آغاز زمستان با فعالیت 85 تیم خودرویی در جاده‌های خراسان جنوبی

راه اندازی اورژانس هوایی از نیازهای اساسی خراسان شمالی

نرخ سزارین را تا 12.5 درصد کاهش داده‌ایم

وجود 292 پروژه مشکل‌دار در بافت پیرامونی حرم/ ایمنی شهر مشهد پایین است

هوشمندسازی جمع‌آوری زباله خشک به اقتصاد خانواده‌ها کمک می‌کند

نقش مراسم سنتی کریسمس در افزایش آلودگی پلاستیک

سه راهبرد اصلی شهرداری مشهد به روایت کلائی

پاکسازی محیط‌زیست با بزرگ‌ترین دیوار سبز اروپا

جامعه‌شناسی را نباید مسئول مسائل اجتماعی بدانیم

مرغ‌ دزدی در اردبیل به بهانه آنفلوانزای مرغی!

122 امدادگر در 27 پایگاه در جاده‌های خراسان جنوبی امدادرسانی می‌کنند