پیام خراسان

آخرين مطالب

پیشگیری از عوارض پوستی با استفاده صحیح از کرم های ضدآفتاب علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - پزشک متخصص پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با استفاده صحیح از کرم های ضد آفتاب از عوارض پوستی ناشی از نور خورشید پیشگیری کنید.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر حمید سورگی افزود: استفاده از کرم‌های ضدآفتاب به طور صحیح می‌تواند سبب محافظت از پوست در مقابل نور خورشید شود.
وی به تصور اشتباه عموم اشاره کرد و افزود: بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که تنها در مواقع آفتابی بودن هوا نیاز به استفاده از کرم ضدآفتاب دارند، این در حالی است که در هر نوع شرایط آب و هوایی حتی در هوای ابری اشعه یو وی وجود دارد و باعث آسیب پوستی می شود.
وی با بیان اینکه کرم های ضدآفتاب باید بر اساس نوع پوست انتخاب شود، تصریح کرد: اگر کرم های ضد آفتاب بر اساس نوع پوست انتخاب نشود، ممکن است عوارضی برای فرد ایجاد کند. به طور مثال افراد دارای پوست های چرب باید کرم های ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنند تا دچار آکنه و جوش نشوند.
وی اظهار کرد: کرم‌های ضدآفتاب با SPF 30 برای همه پوست ها خوب و مناسب است و به منظور اثر محافظتی و پیشگیری از عوارض نور خورشید باید هر دو ساعت از کرم ضد آفتاب استفاده کرد .
وی تأکید کرد: افرادی که به دلیل مصرف دارو یا بیماری نسبت به آفتاب حساسیت بیشتری دارند ، به طور حتم باید در منزل هم از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: کرم های ضد آفتاب بر روی پوست باید حالت پوششی داشته باشد و یک بند انگشت سبابه برای صورت و گردن کفایت می کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield