پیام خراسان

آخرين مطالب

ضبط 135 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در خراسان رضوی اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از ضبط بیش از 135 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی از مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در این استان خبر داد.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در این زمینه اظهار کرد: در این راستا تعداد 10 هزار بازدید از مراکز یادشده طی 4 ماهه ابتدای سال جاری انجام شده که در پی آن، تعطیلی و پلمب2 مرکز عرضه فرآورده خام دامی در استان در گزارشات این اداره کل به ثبت رسیده است.
محمد رشتی‌باف افزود: در مدت یادشده برای افراد متخلف دراین حوزه نیز 93 پرونده تشکیل و به مراجع قضایی جهت رسیدگی ارسال شده است.
وی، با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی توسط دستفروشان، اظهار کرد: با کلیه افرادی که به صورت دست فروش و بدون هویت در حاشیه جاده‌ها، سطح شهر مشهد و بویژه اطراف حرم مطهر اقدام به عرضه غیر مجاز مواد پروتئینی از قبیل گوشت سفید و قرمز، ماهی، کله پاچه، جگر و ... نمایند بطور جدی برخورد شده و پس از تشکیل پرونده برای متهمان، مراتب جهت رسیدگی به دستگاه قضایی تسلیم و پی گیری خواهد شد.
رشتی باف ضمن تاکید بر اهمیت گزارش‌های مردمی در کشف و ضبط موارد غیر مجاز و نیز ارتقای سطح بهداشت عمومی، از کلیه شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده موارد یادشده و یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های 37250025و 37250035(شبکه دامپزشکی مشهد)، 1512(مرکز پیام اداره کل) و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذارند و یا با سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان به شماره 300001512 در ارتباط باشند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield