پیام خراسان

آخرين مطالب

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد مطرح کرد؛

لزوم توجه ویژه مراکز علمی کاربردی به مهارت‌آموزی و کارآفرینی علمي

لزوم توجه ویژه مراکز علمی کاربردی به مهارت‌آموزی و کارآفرینی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با اشاره بهاینکه « ماموریت اصلی دانشگاه علمی کابردی به عنوان بزرگترین متولی آموزش عالی مهارتی در کشور تعریف شده است»، گفت: اگر بخواهیم در این حوزه موفق باشیم باید بر روی مهارت‌آموزی و کارآفرینی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس احمد افروغی امروز در آیین افتتاح پنج مرکز آموزش علمی کاربردی جدید در استان که در هتل بین‌المللی قصر طلایی برگزار شد، اظهار کرد: از آقای امید تشکر می‌کنم که دو سال است نتایج ارزیابی مراکز علمی کاربردی را اطلاع‌رسانی می‌کنند. فکر می‌کنم 7-8 سالی بود که ارزیابی و نظارت انجام می‌شد اما نتایج منعکس نمی‌شد انعکاس نتایج بر روی انگیزه مراکز علمی کاربرئی تاثیر بسیاری دارد.
وی افزود: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد جزء 10 مرکز برتر کشور قرار گرفته است و تاسیس آن به سال 1377 برمی‌گردد. ما یک ساختمان اصلی داریم که 13 هزار متر مربع زیر بنای آموزشی آن است. همچنین یک مجتمع آموزشی و ورزشی در قاسم آباد و مجتمع فنی و مهندسی در دانشگاه فردوسی داریم .در کنار اینها به عنوان پشتوانه جهادددانشگاهی خراسان رضوی را داریم که از از بخش‌های متنوع پژوهشی و آموزشی برخوردار است و به پشتوانه آن در این سال‌ها توانستیم خدمات خوبی به دانشجویان استان ارائه کنیم.
سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد اضافه کرد: یکی از دلایلی که باعث شد ما در این رتبه قرار بگیریم این است که سعی کردیم در همه زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی فعال باشیم تا محیطی پویا و فعال برای دانشجویان ایجاد کنیم. در سال گذشته در هر همایش‌، رویداد و مسابقه‎ای که دانشگاه علمی کاربردی برگزار کرده است، صاحب رتبه شدیم و به عنوان مرکز برتر دفتر کارآفرینی مرکز کشور شناخته شدیم. 
افروغی بیان کرد: ماموریت اصلی دانشگاه علمی کابردی به عنوان بزرگترین متولی آموزش عالی مهارتی در کشور تعریف شده و اگر بخواهیم در این حوزه موفق باشیم باید بر روی مهارت‌آموزی و کارآفرینی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield