پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی:

اجتماع غدیریون در خراسان جنوبی برگزار می شود/اجرای 10برنامه محوری فرهنگي

اجتماع غدیریون در خراسان جنوبی برگزار می شود/اجرای 10برنامه محوری
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی از برگزاری اجتماع بزرگ غدیریون در بیرجند طی دهه امامامت و ولایت خبر داد و گفت: در این دهه 10 برنامه محوری در استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حاجی زاده صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دفتر امام جمعه بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد انگیزه در بین مدیران و تشکل های مردمی و زمینه سازی برای گسترش فعالیت های مردمی در حوزه غدیر از جمله سیاست اهداف بنیاد بین المللی غدیر است.
وی بیان کرد: تبیین فلسفه غدیر، تبلیغ فضائل امیرالمؤمنین(ع)، ترویج آموزه های علوی، ترویج مفاهیم غدیر و تلاش برای وحدت بین مسلمانان از اهداف محتوایی غدیر است.
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر، نمایندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه با هدف تعامل با مراکز علمی و پژوهشی در خارج از کشور نیز نمایندگی داریم، گفت: بنیاد غدیر در کشورهایی چون آلمان، آمریکا، ترکیه، هند، سوریه، عراق و نیجریه نمایندگی دارد.
حاجی زاده با اشاره به اجرای 10 برنامه محوری در خراسان جنوبی طی دهه ولایت، افزود: برنامه ها با قرائت دعای عرفه و نماز عید قربان در مصلی ها آغاز شد.
وی گفت: اطعام روز غدیر، برپایی ایستگاه های صلواتی، سرکشی از آزادگان و زیارت قبور شهدای سادات از دیگر برنامه های دهه ولایت است.
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر، نمایندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه محوری مرکز استان خراسان جنوبی شب عید غدیر بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسین(ع) برگزار می شود، بیان کرد: اجتماع غدیریون نیر روز عید غدیر در بیرجند در دفتر امام جمعه از ساعت 9 تا 11 برگزار می شود.
حاجی زاده با اشاره به اینکه همایش تبیین مباهله چهارم شهریور ماه در بیرجند برگزار می شود، اظهارامیدواری کرد: اطعام روز غدیر همانند نذورات ظهر عاشورا فراگیر شود و همه مهمان سفر امیرالمؤمنین(ع) باشند.
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر، نمایندگی خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به اینکه در خراسان جنوبی اهل سنت و تشییع برادرانه در کنار هم زندگی می کنند برنامه های بنیاد نیز در راستای تحکیم وحدت است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield