پیام خراسان

آخرين مطالب

خراسان شمالی دستگاه درمان ناباروری ندارد علمي

خراسان شمالی دستگاه درمان ناباروری ندارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: نبود دستگاه درمان ناباروری در این استان باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای زوجین شده است.

دکتر مریم پورآدینه روز یکشنبه با اشاره به نبود مرکز ناباروری در استان، خاطرنشان کرد: نبود این دستگاه باعث شده زوج های نابارور برای درمان به استان های مجاور مراجعه کنند که هزینه های بسیاری را به استان و مردم تحمیل می کند.
وی یادآور شد: این در حالی است که هر زوج بسته به نوع تشخیص برای درمان مبلغی افزون بر 80 تا 100 میلیون ریال را در حالت عادی باید برای درمان هزینه کند و حداقل یک ماه را نیز در استان مورد نظر بماند تا مراحل تخمک گذاری و لقاح و جایگزینی و استراحت را سپری کند که با وجود هزینه های رفت و آمد و اسکان و ... بسیار سرسام آور می شود.
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: در حال حاضر یک پزشک متخصص این حوزه را در استان داریم ولی به دلیل نبود مرکز درمان ناباروری هنوز نتوانسته در بخش دولتی وارد کار شود.
وی راه اندازی این مرکز در استان را دسترسی راحت تر و سریع تر مردم به مراکز درمانی بسیار تاثیرگذار خواند و اظهار داشت: این امر باعث می شود خانواده ها سریعتر متوجه مشکلات خود در این حوزه شده و در نتیجه درمان را سریع تر شروع کنند و به دلیل هزینه های بالای درمان در سایر استان ها از درمان خود غفلت نکنند.
پورآدینه یادآور شد: بر اساس آمار موجود درصد بسیاری از زوجین در کشور و این استان نابارور هستند که برای بسیاری از آنها می توان با درمان به موقع اقدامات فرزندآوری را داشته باشیم.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 50 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.
  


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield