پیام خراسان

آخرين مطالب

فضای شهر مشهد فضای کار و تلاش است اجتماعي

فضای شهر مشهد فضای کار و تلاش است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فضای شهر مشهد فضای کار، تلاش و فعالیت است که این مهم، نتیجه تعامل و هم افزایی بین همه نهادها و اقشار مختلف است

محمد رضا حیدری روز دوشنبه در شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: طی دو سال گذشته خدمات ارزشمندی به برکت انسجام درونی شورا و رویکرد جوانگرایی در مدیریت شهری شهر مشهد اتفاق افتاده و سال سوم فعالیت شورا نیز سال پرکاری خواهد بود و برای جهش جدی در مشهد در ابعاد مختلف برنامه های متعددی تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: در این مدت 69 جلسه علنی برگزار شده است که نتیجه آن 502 مصوبه بوده است که سعی شده رویکرد توسعه متوازن و عدالت محور در آنها لحاظ و عملیاتی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مصوبه مشوق های سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار، تسریع در تهیه و تدوین برنامه عملیاتی 1400 شهرداری مشهد و برش های منطقه ای این برنامه و تاسیس سازمان بازآفرینی در 66 پهنه ناکارآمد شهری برای توسعه متوازن از جمله اقدامات شورا برای توسعه متوازن در شهر مشهد طی این مدت بوده است.
حیدری افزود: در حوزه حمل و نقل ریلی نیز اقدامات خوبی رقم زده شد و خط دوم قطارشهری به طور کامل بهره برداری شد و عملیات اجرایی خط چهارم که از یک منطقه کم برخوردار یعنی بلوار خواجه ربیع آغاز و به یک منطقه کم برخوردار دیگر یعنی بلوار شهید باهنر ختم می شود نیز در طی فعالیت شورای پنجم محقق شد.
وی با بیان این که منابع درآمدی مناطق کم برخوردار کفایت آن مناطق را نمی کند اضافه کرد: در راستای توسعه متوازن سعی شد با جا به جایی بودجه از مناطق برخوردار به این مناطق، توزان برقرار شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شفافیت، پاسخگویی، شهر هوشمند، ارتباط مردم با نخبگان، شهرداری الکترونیک و مبارزه با فساد، افزایش امید اجتماعی از طریق تدوین آئین نامه های نشاط شهر، مشهد شهر دوستدار کودک، مشهد شهر مناسب برای همگان، گسترش ورزش همگانی با تاکید بر حوزه زنان، حمایت از سازمان های مردم نهاد، تاسیس خانه ادبیات شهر مشهد و تصویب منشور حقوق شهرنشینی از دیگر اقدامات شورای پنجم طی این مدت است.
حیدری افزود: در حوزه عمرانی نیز شاهد اجرای طرح های خوبی بودیم و هر هفته یک پروژه آغاز و یا بهره برداری شد همچنین برای احیاء و آبادانی منطقه تاریخی توس تا کنون 125 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به فرارسیدن عید غدیر ادامه داد: عید، نقطه تلاقی امامت و نبوت است و بنای خیلی از مودت ها و برادری ها به این عید سعید برمی گردد.
او اضافه کرد : در ایام عید ولایت برنامه های فرهنگی مختلفی در سطح شهر در حال اجراست و جشن های قربان تا غدیر در 13 بوستان سطح شهر تدارک دیده شده و فضای بانشاطی برای شهروندان ایجاد شده است.
در این نشست از سهیل محمودی شاعر اصالتا خراسانی و پوریا یلی والیبالیست قوچانی تیم ملی قدردانی شد.
7505/1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield