پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار: مشارکت معینهای اقتصادی در توسعه خراسان رضوی امری دستوری نیست سياسي

استاندار: مشارکت معینهای اقتصادی در توسعه خراسان رضوی امری دستوری نیست
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: مشارکت معین های اقتصاد مقاومتی در چارچوب اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان امری اجباری و دستوری نیست بلکه می خواهیم زمینه مشارکت داوطلبانه فعالان اقتصادی را فراهم کنیم.

علیرضا رزم حسینی در نشست روز چهارشنبه "بررسی طرح توانمندسازی جوامع روستایی" با حضور برخی معین های اقتصاد مقاومتی این استان افزود: شتابی در پیشبرد فعالیت های الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی وجود ندارد زیرا بنا نداریم کیفیت اجرای کار را با هدف ارائه کارنامه های پر زرق و برق فدای سرعت کنیم. معتقدیم تحقق سیاست های الگوی مثلث توسعه اقتصادی نیازمند استمرار فعالیتهای می باشد.
وی افزود: اگر در روستاها کارآفرین موفق وجود نداشته باشد بدون‌ شک تزریق اعتبار و پرداخت تسهیلات نتیجه خاصی در حوزه اشتغال زایی و تقویت اقتصاد روستایی نخواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی تحقق مهاجرت از شهرها به روستاها را نیازمند بهبود اقتصاد خانوار روستایی ذکر و بیان کرد: اگر اقتصاد کشور در حوزه توانمندسازی جوامع روستایی موثر می بود نمی بایست جمعیت مناطق روستایی از 74 درصد در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هم اینک به 26 درصد می رسید.
وی ادامه داد: توانمندسازی مردم نیازمند بهره گیری از ظرفیت مجموعه های موفق اقتصادی و توسعه گرا به عنوان معین های اقتصاد مقاومتی و جلب منابع خرد مردم در مناطق روستایی است.
رزم حسینی گفت: پروژه هایی که قرار است در قالب طرح توانمندسازی جوامع روستایی در شهرستان های بردسکن و کاشمر اجرایی شود باید با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود در روستاها تدوین و اجرایی گردند.
نماینده مردم کاشمر و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: جلسات کارشناسی در باره طرح توانمندسازی جوامع روستایی با هدف اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برگزار می شود.
بهروز بنیادی افزود: اجرای این طرح در مناطق روستایی به همت معین های اقتصاد مقاومتی می تواند به ایجاد اشتغال، توانمند سازی مردم و تقویت اقتصاد خانوار کمک کند.
بر اساس طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی موسوم به "مثلث توسعه اقتصادی" این استان به 12 منطقه تقسیم شده تا با تعیین معین اقتصادی و جذب سرمایه برای هریک از این مناطق رونق و آبادانی در منطقه افزایش یابد.
در طرح مثلث توسعه اقتصادی سه ضلع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارگزاران حکومت و سرمایه گذاران و کارآفرینان تعریف شده و ائمه جمعه نیز به عنوان ناظران عالی در این مثلث قرار گرفته اند.
8005/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield