پیام خراسان

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نظارت کافی بر بازار پوشاک وجود ندارد/جای خالی پوشاک اسلامی سياسي

نظارت کافی بر بازار پوشاک وجود ندارد/جای خالی پوشاک اسلامی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با انتقاد از نبود پوشاک متناسب با اسلام و ایران، گفت: هم اکنون بخش زیادی از پوشاک از خارج وارد می شود و متاسفانه نظارت کافی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید علیرضا عبادی پیش از ظهر شنبه در دیدار با اعضای بسیج اصناف استان که در آستانه سالروز تأسیس بسیج اصناف برگزار شد، اظهار داشت: در طول تاریخ اصناف از متمدن ترین اقشار جامعه نسبت به دین بودند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از افزایش پدیده قاچاق در کشور انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر بخش زیادی از پوشاک از خارج وارد می شود و متاسفانه نظارت کافی در این زمینه وجود ندارد.
عبادی با بیان اینکه هر جا می‌رویم پیدا کردن پوششی که متناسب با اسلام و ایران باشد ممکن نیست، عنوان داشت: می‌گویند فلان پارچه که مورد مصرف مردم است در چهل سال تولید نشده اما می بینیم که همان پارچه با بهترین کیفیت در داخل تولید اما با آرم خارجی به فروش می‌رسد.
منافع بازار در دست مسلمانان نیست
وی با انتقاد از اینکه در حال حاضر عناصر بیگانه منافع را می‌برند و طرحی که در آن منافع بازار مسلمانان به دست مسلمانان باشد، وجود ندارد، خطاب به بازاریان گفت: برای 50 سال آینده باید برنامه و طرح داشته باشید، دنیای آینده مال شما است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم از ظلم و ستم به ستوه آمده اند، بیان داشت: دنیا امروز دنبال عدل است.
عبادی با اشاره به اینکه القائاتی که از بیرون در فضای مجازی می‌شود به نوعی جنگ است، افزود: همه مشکلات قابل حل است چراکه امروز مرزهای اسلام مرزهای ایران تنها نیست بلکه در دورترین نقاط موج می زند.
مسئول بسیج اصناف خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: امروز با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی فعالان اقتصادی همانند زمان جنگ فرماندهان و رزمندگان این عرصه هستند.
تحقق گام دوم انقلاب نیازمند جوان گرایی است
عبدالرضا حیدری به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: اقتصاد یکی از مهمترین مباحث این بیانیه بوده و همین امر رسالت ما را سنگین می کند.
وی اضافه کرد: اگر اصول این سند رعایت شود مشکلات قابل حل خواهد بود و تحقق این امر مستلزم همت ویژه و جوان گرایی است.
مسئول بسیج اصناف خراسان جنوبی، ارتقاء سطح معنوی و فرهنگی جامعه اصناف، تلاش برای ایجاد بازار طراز اسلامی، ترویج و حمایت از کالای ایرانی، توانمندسازی و کادرسازی در مجموعه اصناف، ایجاد فرصت های شغلی و تعامل با سازمان ها و نهادها و مراکز را از جمله اهداف بسیج اصناف برشمرد.
حیدری با انتقاد از اینکه برخی مشکلات اقتصادی را تنها ناشی از بازار می دانند، افزود: این در حالی است که مشکلات اقتصادی متاثر از عوامل دیگری از جمله نقدیندگی بسیار بالا، سودهای بالای بانکی، مفاسد اقتصادی و رانت خواری، عدم ثبات قیمت، مالیات های ناعادلانه و بخشنامه های دفعی است.
وی ادامه داد: این مشکلات حل نمی شود مگر اینکه جوان گرایی انجام شود و با یک نیروی جوان، مؤمن، متعهد و مسلط به اهداف انقلاب اسلامی می توان به این هدف رسید.
جذب و سازمان دهی بیش از شش هزار بسیجی
مسئول بسیج اصناف خراسان جنوبی از جذب و سازمان دهی بیش از شش هزار بسیجی در عرصه های مختلف خبر داد و گفت: در حال حاضر شش گروه جهادی در استان فعال هستند.
حیدری، ایجاد تعامل سازنده و موثر با سازمان های مربوطه برای تسهیل مشکلات و مبارزه با تهاجم فرهنگی قریب به 137 اتحادیه و 31 هزار واحد صنفی، آموزش فقه بازار به 500 نفر، ترویج فرهنگ نماز، امر به معروف و نهی از منکر، اجرای طرح یک کاسب یک دانش آموز، تأمین جهیزیه و انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد و مراکزهای حمایتی و خیریه برای فروش تولیدات آن ها در بازار و فعالیت 10 هیئت اندیشه ورز را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield