پیام خراسان

آخرين مطالب

امام جمعه مشهد: طرح های توسعه ای و فرهنگی باید به الحاق حاشیه به متن شهر بیانجامد سياسي

امام جمعه مشهد: طرح های توسعه ای و فرهنگی باید به الحاق حاشیه به متن شهر بیانجامد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- امام جمعه مشهد گفت: امیدواریم با اجرای طرح‌ های فرهنگی، حاشیه این شهر به متن شهر الحاق شود و دیگر مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با اشاره به برنامه های فرهنگی در این استان افزود: امیدواریم در مسئله فرهنگی تعبیر "جهاد فرهنگی" در جامعه اثر خود را بگذارد.
وی اظهار داشت: طرح های فرهنگی در حاشیه هشت محله شهر مشهد بر اساس پهنه‌ های ستاد هماهنگی حاشیه شهر و با محوریت روحانیت اجرا می شوند.
امام جمعه مشهد پدافند و طرح خوب فرهنگی را دو بال توسعه فرهنگ دانست و گفت: در فرهنگ باید با دو بال حرکت کنیم، یک بال پدافند فرهنگی نسبت به آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند که با لاابالی‌ گری و ولنگاری فرهنگی مخالفیم و باید از بین برود و بال دیگر باز بودن درهای فرهنگ و هنر و استفاده از آن در مسائل پرورشی و تربیتی جامعه است.
وی همچنین با تبریک فرا رسیدن هفته دولت افزود: آنچه برای ما در هفته دولت امسال حائز اهمیت است، ابداع ارزشمند استاندار خراسان رضوی است.
آیت الله علم الهدی با اشاره به الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: طرح هایی که در هفته دولت افتتاح‌ شده یا می‌ شود، جریان عادی استان است اما آنچه از نظر ما ارزشمند می باشد ، ابتکاری است که مردم استان در جریان اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب به آن تکیه دارند.
وی گفت: امیدواریم طرح اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی با ابتکار استاندار این استان هر چه زودتر عملیاتی شود و مردم آن را لمس کنند.
نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اگر این حرکت ابتکاری انجام نمی‌ شد، تحولی در استان شکل نمی‌ گرفت، ادامه داد: خراسان رضوی به استثنای شهر مشهد، جزو استان‌ های محروم کشور می باشد، موقعیتی که حواشی استان و حتی متن آن دارد، حالت محرومیت مردم است.
وی با اشاره به توسعه نیافتن برخی شهرستان های خراسان رضوی افزود: رشد، توسعه اقتصادی و بنیه زندگی و معیشتی مردم در شهرهای نیشابور، سبزوار و تربت‌ حیدریه، هماهنگ با توسعه شهری آنها نیست.
آیت الله علم الهدی اظهار داشت: وضعیت فقر در این سه شهر که بزرگ‌ ترین شهرهای استان می باشند، قابل‌ توجه است، پیشرفت شهری با وضع مردم متناسب نیست و به هر شهری از استان که می‌ رویم محرومیت، مشکلات معیشتی و فشار زندگی در آن دیده می‌ شود.
وی با اشاره به آغاز به کار معین های اقتصادی در مناطق مختلف خراسان رضوی، گفت: هم اکنون 25 درصد معین ها گام سوم را در این زمینه آغاز کرده اند که برای ما خیلی امید بخش است و امیدواریم هفته دولت سال آینده را طوری برگزار کنیم که آثار عملیاتی طرح های اقتصادی در همه استان لمس شود.
8005/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield