پیام خراسان

آخرين مطالب

پرداخت تسهیلات روستایی، بیکاری خراسان شمالی را کاهش داد سياسي

پرداخت تسهیلات روستایی، بیکاری خراسان شمالی را کاهش داد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- توجه ویژه دولت تدبیر به اشتغال روستاییان و پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری سبب کاهش نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت موجب شد تا میزان بیکاری این استان که در بهار پارسال 8.8 درصد بود در بهار امسال به 7.9 درصد برسد.
حسن نوری افزود: پرداخت تسهیلات به اشتغال روستاییان با این شرایط، در هیچ دولتی سابقه نداشته و خوشبختانه خراسان شمالی توانسته از این فرصت استفاده مطلوبی کرده و در این شاخص در رده دوم استان های کشور قرار گیرد.
وی افزود: تا کنون سه هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به حدود چهار هزار و 690 طرح مشاغل روستایی و عشایری این استان پرداخت شده که با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از 6 هزار و 800 نفر شغل ایجاد می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلات روستایی و عشایری به استان ابلاغ شده که هزار و 160 میلیارد ریال آن مربوط به نهادهای حمایتی کمیته امداد حضرت امام (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید بوده است.
نوری با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری سبب افزایش رغبت روستاییان به ماندگاری در روستاها شده، افزود: شرایط خوب و ارزان قیمت بودن این تسهیلات، متقاضیان دریافت را افزایش داده است و امید می رود با این اعتبارات شاهد توسعه و رونق اقتصادی مناطق روستایی استان باشیم.
وی گفت: در کنار ارزان بودن این تسهیلات، دیگر ویژگی آن نبود محدودیت در دریافت تسهیلات برای متقاضیان با سود پایین 4 و 6 درصدی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب دولت، توجه به اقشار کم درآمد است که با رویکرد افزایش توان مالی مردم، میزان مستمری مددجویان نهادهای حمایتی چندبرابر شده است.
44 درصد از جمعیت 863 هزار نفری خراسان شمالی در روستاها زندگی می کنند.
7185/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield