پیام خراسان

آخرين مطالب

1603 پروژه همزمان با هفته دولت در خراسان رضوی به بهره برداری می‌رسد سياسي

1603 پروژه همزمان با هفته دولت در خراسان رضوی به بهره برداری می‌رسد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار خراسان رضوی گفت: در هفته دولت امسال 1603 پروژه به ارزش ریالی 5360 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استان خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که همزمان با اولین روز هفته دولت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: اگر همه ارکان حکومت با مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به صورت مستمر مشارکت و همکاری داشته باشند تردید ندارم با اجرای این الگو که در استان شروع شده است، ثمرات خوبی را شاهد خواهیم بود.
استاندار خراسان رضوی در خصوص آثار اجرای موفق مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی گفت: با اجرای این مدل که برگرفته از دستورات دینی است، سرمایه گذاری، اشتغال، بهبود معیشت مردم، شاخص های امنیتی و اقتصادی، اعتماد مردم به نظام و روحانیت افزایش پیدا خواهد کرد.
رزم حسینی بیان کرد: هدف مدل ابداعی توسعه اقتصادی فرهنگی گام برداشتن در جهت توامندسازی جوامع محلی است و تعداد معین های استان که مسئولیت توسعه جوامع محلی را بر عهده دارند به 100 معین خواهد رسید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی حاشیه شهر مشهد را یکی از اولویت های مدیریت استان دانست و اظهار کرد: در همین راستا از اول مهرماه طرح نجات در هشت محله هدف حاشیه شهر مشهد به صورت اجرایی شروع خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی در حوزه فضای امنیتی استان افزود: سیاست ما در خصوص معترضین به حق، گفت و گو و اقناع است و در همین راستا در هشت ماه گذشته اتفاقات خوبی افتاده است.
رزم حسینی در انتهای سخنان خود بیان کرد: هیچ کشوری پیشرفت نکرده است مگر اینکه وحدت در هدف، آرمان، رویه و اجرا در آن وجود داشته است بنابراین اگر همه ارکان حکومت با هم همراه و همدل باشند به سمت توسعه اقتصادی فرهنگی استان حرکت خواهیم کرد.
امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی هم در ابتدای این جلسه ضمن تبریک هفته دولت گفت: امسال در کنار پروژه های هفته دولت که جریان روتین مدیریت کشور در هر سال است، آنچه برای ما اهمیت دارد، ابداع ارزشمند شخص استاندار تحت عنوان مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی است.
آیت الله سید احمدعلم الهدی افزود: مردم با جریان اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر روی آن تکیه دارند، توسعه اقتصادی فرهنگی را لمس خواهند کرد و طمع شیرین آن را خواهند چشید، بنابراین امیدواریم این مثلث عملیاتی هر چه زودتر به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: با توجه به این که استان خراسان رضوی به استثناء شهر مشهد استانی محروم محسوب می شود، می طلبید چنین اقدام اررزشمندی در آن اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: خوشحالیم که به واسطه مدل ابداعی جناب آقای رزم حسینی با وضعیتی روبه رو هستیم که هم برای ما و هم برای مردم امیدوار کننده است. به طور مثال این بسیار جای امید است که به گفته استاندار 25 درصد شرکت های توسعه، گام سوم را شروع کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم هفته دولت سال دیگر را به نحوی برگزار کنیم که تمام آثار عملیاتی طرح استاندار را لمس کرده و در عرصه فرهنگی هم آثارش را دیده باشیم.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield