پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس جهاددانشگاهی کشور:

راه تحقق اقتصاد مبتنی بر دانش، توسعه فناوری است اقتصادي

راه تحقق اقتصاد مبتنی بر دانش، توسعه فناوری است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رییس جهاددانشگاهی کشور گفت: اقتصاد ما باید متکی بر تولید باشد و این امر تنها با توسعه علمی و فناوری محقق می شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حمیدرضا طیبی، امروز 3 شهریور، در اولین همایش ملی عناب با تاکید بر اهمیت توسعه علم و فناوری، اظهار کرد: باید با توسعه علم و فناوری از ظرفیت‌های کشور بهره ببریم.
وی بیان کرد: در کشورهای توسعه یافته، اقتصاد متکی بر تولید علمی و فن بوده که باید مورد توجه ما قرار گیرد.
رییس جهاددانشگاهی کشور تصریح کرد: مسئولان نیز باید در این حوزه همکاری کنند و رسیدن به اقتصاد مبتنی بر علم و فناوری به تصمیمات مدیران و مسئولان بستگی دارد.
طیبی ادامه داد: اقتصاد ما باید متکی بر تولید باشد و این امر تنها با توسعه علمی و فناوری محقق می شود.
وی با بیان اینکه کیفیت آموزش بسیار مهم است، اظهار کرد: در جهاددانشگاهی با توسعه علمی فناورانه سعی کردیم توان علمی کشور را نشان داده و توسعه دهیم.
رییس جهاددانشگاهی کشور با اشاره به فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادی، تصریح کرد: امروز در جهاددانشگاهی کارهای علمی و فناوری در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه مهندسی و کشاورزی صورت می‌گیرد.
طیبی ادامه داد: برنامه ریزی داریم بر اساس مزیت‌های هر منطقه در کشور کارهای شاخصی انجام دهیم که در خراسان جنوبی عناب را به عنوان نزیت شناسایی کردیم.
وی با بیان اینکه کشور علاوه بر ذخایر انسانی منابع طبیعی خوبی دارد، یادآور شد: امیدواریم مسئولان استانی با همکاری جهاددانشگاهی بتوانند کمک کنند تا به اقتصاد دانش بنیان دست یابیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield