پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار تاکید کرد:

اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده در 3 سال گذشته میان خراسان‌شمالی و استان آخال ترکمنستان اقتصادي

اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده در 3 سال گذشته میان خراسان‌شمالی و استان آخال ترکمنستان
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته میان استان خراسان شمالی و استان آخال در کشور ترکمنستان یک تفاهم نامه کاری منعقد شد که تاکنون به مرحله اجرا درنیامده است و بر عملیاتی شدن آن تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد علی شجاعی در نشست با برخی از مقامات کشور ترکمنستان در بجنورد گفت: شان ما بر اجرای کارهاست و آنچه می نویسیم باید عملیاتی شود.
وی افزود: به طور قطع مردم ایران و ترکمنستان این دیدگاه را دارند که زمانیکه کنار یکدیگر نشستیم و جلسه برگزار کردیم، نتیجه نشست چه بوده و باید پاسخ دهیم.
وی در ادامه با بیان اینکه ارتباطات میان دو کشور ایران و ترکمنستان می تواند به سود هر دو کشور باشد، اظهار کرد: ارتباط دوستانه با تمام کشورهای دنیا به ویژه با کشور همسایه یکی از نگاه های ویژه رهبر انقلاب است.
وی تاکید کرد: معمولا وقتی صحبت از مرز در جهان می شود، فکر ناآرامی می آید، اما مرز ایران و ترکمنستان و مرز خراسان شمالی با ترکمنستان بسیار آرام است که این امر نشان دهنده فهم و درک مشترک شهروندانی است که در دو طرف در حال زندگی کردن هستند.
وی توضیح داد: اینکه نگاه دو دولت ایران و ترکمنستان بر تداوم و افزایش ارتباطات است به طور قطع دو استان خراسان شمالی و آخال نیز می توانند سبب افزایش این ارتباطات شوند.
نماینده عالی دولت در استان گفت: ارتباط با تمام کشورها نگاه ما است اما ارتباط با کشور ترکمنستان را به لحاظ اشتراکات فرهنگی ترجیح می دهیم و به دنبال آن هستیم که این ارتباطات پررنگ تر شود.
وی همچنین در ادامه توضیح داد: خراسان شمالی آمادگی کامل برای برقراری تورهای گردشگری برای دو کشور دارد، توسعه جشنواره های فرهنگی و هنری از دیگر پیشنهادات است.
وی افزود: از سوی دیگر خراسان شمالی می تواند میزبان بیماران کشور ترکمنستان با هزینه کمتری باشد و علاوه بر آن آمادگی برگزاری اردوهای ورزشی نیز را در این استان داریم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield