پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی:

هیچ کشوری قادر نیست در روابط حسنه ایران و ترکمنستان مانعی ایجاد کند اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: با عزم و اراده سیاسی که وجود دارد مسائل بین دو کشور ایران و ترکمنستان قابل حل است و هیچ مانع جدی بر سر راه مبادلات دو کشور وجود ندارد، هیچ کشوری قادر نیست در مسیر روابط حسنه دو کشور مانع ایجاد کند.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علی رسولیان در افتتاحیه نمایشگاه مشترک ایران و ترکمنستان، اظهار کرد: روابط ایران با ترکمنستان ریشه در تاریخ کهن و گسترده دو کشور داشته و همین امر باعث شده این دو کشور از سده‌های پیشین با هم مراودات داشته باشند که بعد از استقلال ترکمنستان این روابط در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی گسترش یافته است.
وی با بیان اینکه با عزم و اراده سیاسی که وجود دارد این مسائل قابل حل است و هیچ مانع جدی بر سر راه مبادلات دو کشور وجود ندارد، عنوان کرد: هیچ کشوری قادر نیست در مسیر روابط حسنه دو کشور مانع ایجاد کند. استان خراسان رضوی سه مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد که همین می‌تواند زمینه‌ساز شناسایی تجار و فعالان اقتصادی باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی بازدیدهای رؤسای جمهور دو کشور را حاصل روابط دوستانه دو کشور خواند و گفت: استفاده از ظرفیت‌های مرزی و توسعه تعاملات توانسته سهم مبادلات بین دو کشور را افزایش دهد.
رسولیان با اشاره به اینکه بسیار خوشحالیم برگزاری این نمایشگاه در شهر مشهد را شاهد هستیم، تصریح کرد: امید است این نمایشگاه سرآغازی بر عزم روابط خارجی دو کشور باشد و محصولات تولیدی ترکمنستان به ‌بازار 80 میلیونی ایران راه یابد.
وی بیان کرد: حضور گسترده شرکت‌های ایرانی در بازار ترکمنستان و فعالیت آن‌ها در بازار این کشور، نوید آینده روشن روابط دوستانه دو کشور را به ما می‌دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه شهر مشهد هر ساله پذیرای هزاران شهروند ترکمنستانی است و ما با آغوش باز از این حسن همجواری استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: وجود زیرساخت‌های حمل‌ونقل مشترک، منطقه ویژه اقتصادی سرخس و حجم مبادلات دو کشور بیانگر همکاری و همراهی ایران با مردم ترکمنستان بوده که معتقدیم این حجم مبادلات تجاری تا 10 برابر رقم فعلی قابل افزایش است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield