پیام خراسان

آخرين مطالب

همزمان با سراسر کشور،؛

عملیات اجرایی ساخت 12 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز شد اقتصادي

عملیات اجرایی ساخت 12 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند-مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از آغاز عملیات اجرایی 12 هزار و 250 واحد مسکونی در استان همزمان با سراسرکشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی جعفری صبح سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی 12 هزار مسکونی در استان که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: امروز همزمان با سراسر کشور عملیات اجرایی ساخت 12 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز می شود.
وی با اشاره به وجود 223 هزار خانوار در استان، بیان کرد: با این وجود تعداد واحدهای مسکونی استان 214 هزار واحد است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم تامین مسکن روستایی و شهری در استان، عنوان داشت: در حال حاضر بالغ بر 10 هزار واحد مسکونی در استان کمبود داریم.
جعفری، نیاز مسکن شهری استان تا سال 1400 را بالغ بر 28 هزار و 400 واحد دانست و گفت: نیاز مرکز استان نیز در دو سال آینده ساخت 9 هزار واحد مسکونی خواهد بود.
وی با اشاره به تأمین زمین در اراضی پادگان بیرجند، افزود: در حال حاضر شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در این اراضی بالغ بر 116 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اضافه کرد: در این مجموعه 19 درصد اراضی معادل 75 هکتار اختصاص یافته است.
جعفری ادامه داد: همچنین بالغ بر 137 هزار هکتار برای ایجاد فضای سبز، چهار هکتار کاربری درمانی،18 هکتار فرهنگی و مذهبی و پنج هکتار ورزشی در نظر گرفته شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield