پیام خراسان

آخرين مطالب

صندوق های خرد روستایی خراسان رضوی 28 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند اقتصادي

صندوق های خرد روستایی خراسان رضوی 28 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- رئیس صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: 82 صندوق خرد سرمایه گذاری روستایی در این استان 28 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات از این صندوق دریافت کردند.

علی آبیلی روز دوشنبه در نشست مشترک زنان کارآفرین روستاهای بخش مرکزی، اتحادیه خیاطان زنانه و مسئولان شهرستان مشهد افزود: اعضای شرکت کننده در 119 صندوق خرد روستایی استان سه هزار و 382 نفر هستند که مجموع میزان آورده ها و سرمایه گذاری آنها 2 میلیارد و 10 میلیون ریال است.
وی به تفاهمنامه های آموزشی و ترویجی این صندوق با سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق های خرد روستایی و عشایری 21 تا 41 عضو دارند که آورده هر عضو در بخش روستایی و عشایری به ترتیب 15 و 12 میلیون ریال است.
آبیلی گفت: سقف پرداخت تسهیلات به این صندوق ها 500 میلیون ریال است که برای پرداخت آن ضمانت صندوق خرد روستایی و صندوق کارآفرینی استان و سفته ای به میزان 120 درصد تسهیلات از گیرنده دریافت می شود و این تسهیلات طی اقساط 48 ماهه بازپرداخت می گردد.
وی به هدف گذاری برای تاسیس هزار صندوق خرد در کشور اشاره کرد و افزود: سهم خراسان رضوی از این تعداد 100 صندوق بود که هم اکنون 117 صندوق خرد روستایی و 2 صندوق عشایری در این استان تشکیل شده و فعالیت دارند.
آبیلی اظهار داشت: 29 صندوق در زمینه فرش دستباف، 24 صندوق در حوزه پوشاک و 16 صندوق نیز در بخش تولید دام سبک و سنگین از بیشترین صندوق های تشکیل شده استان هستند و صنایع دستی و زعفران، صنایع تبدیلی، بسته بندی، گلخانه و طرح های گردشگری به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی گفت: این صندوق در قالب سه طرح روستای بدون بیکار، هر روستا یک محصول و صندوق های خرد محلی تسهیلات خود را در اختیار فعالان و کارآفرینان روستایی استان قرار می دهد. آبیلی افزود: از ثمرات این تسهیلات که با تمرکز بر فعالان وساکنان واقعی روستاها پرداخت می شود می توان به ایجاد پس انداز در قالب آورده اعضای صندوق، افزایش درآمد خانواده های کم درآمد، تقویت روحیه فعالیت جمعی در فعالان اقتصادی و کاهش فقر بین زنان روستایی اشاره کرد.
3221/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield