پیام خراسان

آخرين مطالب

ابتکاری جدید جهت کاهش مصرف بطری‌های یکبار مصرف اقتصادي

ابتکاری جدید جهت کاهش مصرف بطری‌های یکبار مصرف
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دسترسی به آب آشامیدنی رایگان می‌تواند روشی برای کاهش تولید زباله‌های بطری‌های پلاستیکی یکبار مصرف در محیط زیست باشد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، افراد گاهی به علت عدم دسترسی به آب، مجبور به خرید بطری‌های آب می‌شوند که از این طریق، میزان زباله هم افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند برای محیط ‌زیست آسیب‌زا باشد.
مقامات دولتی ایرلند جهت حفاظت از محیط زیست ابتکار عمل خاصی انجام داده‌اند که اخیرا با محبوبیت زیادی مواجه شده است؛ دسترسی رایگان به آب آشامیدنی که می‌تواند تعداد بطری‌های پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهد.
محققان عنوان کردند: این ابتکار عمل در سطح این کشور بین شهروندان و مشاغل محلی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حال حاضر بیش از 850 مکان در دسترس عموم قرار دارد که می‌توان در آنجا بطری‌های آب را مجددا پر کرد تا دیگر نیازی به خرید بطری پلاستیکی نباشد و با این روش میزان زباله این بطری‌ها را کاهش داد.
دسترسی به آب رایگان با نقشه آنلاین، می‌تواند لیستی از مکان‌هایی که آب در آنجا قرار دارد را نشان دهد.
پلاستیک‌های یکبار مصرف و به طور کلی بطری‌های آب به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع آلودگی در فضاهای عمومی و محیط زیست مطرح می‌شوند، بنابراین کاهش استفاده از آنها اهمیت زیادی دارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield