پیام خراسان

آخرين مطالب

افتتاح مدرسه 12 کلاسه به مناسبت هفته دولت در بیرجند اجتماعي

افتتاح مدرسه 12 کلاسه به مناسبت هفته دولت در بیرجند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - به مناسبت هفته دولت، مدرسه 12 کلاسه دکتر غلامحسین شکوهی با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستانی در بیرجند افتتاح شد.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، امروز 5 شهریور، مدرسه 12 کلاسه دکتر غلامحسین شکوهی با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستانی در بیرجند افتتاح شد.
محمدرضا بیکی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه این مدرسه گفت: در ابتدای دولت یازدهم میزان گرمایش مرکزی مدارس استان 40 درصد بود که اکنون این رقم به بیش از 80 درصد رسیده است.
وی افزود: سرانه فضای آموزشی نیز در ابتدای دولت به ازای هر دانش آموز 6 مترمربع بود که اکنون به بیش از 6.9 مترمربع رسیده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر 13 درصد مدارس استان تخریبی بوده و حذف مدارس خشت و گلی از اولویت‌های مهم است.
بیکی ادامه داد: امیدواریم مهرماه آینده همزمان با سراسر کشور جشن حذف مدارس خشتی و گلی را در استان برگزار کنیم.
وی افزود: 300 میلیارد تومان اعتبار برای حذف بخاری‌های نفتی در سطح کشور اختصاص یافت که سهم استان 11 میلیارد تومان است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی اظهار کرد: همزمان با هفته دولت امسال 21 پروژه با 54 کلاس درس و 6 فضای جانبی و هزینه کرد 9 میلیارد و 700 میلیون تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
بیکی با اشاره به مکان‌یابی مدارس با استفاده از نرم‌افزار، تصریح کرد: 140 هزار مترمربع از فضای مدارس خراسان جنوبی آسفالت شده که تا مهرماه امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
محمدحسین یکه خانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند نیز در این مراسم به کمبود فضای آموزشی در سطح شهرستان اشاره و اظهار کرد: نیازمند توجه ویژه برای انسجام و عزم برای کاهش فشار ناشی از کمبود فضای آموزشی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: با وجود کمبودها دانش‌آموزان بیرجندی موفقیت قابل قبولی در کنکور داشته‌اند.
این دبستان با 1872 مترمربع و اعتبار بیش از سه میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی ساخته و به بهره برداری رسید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield