پیام خراسان

آخرين مطالب

تلخ و شیرین زندگی کارمندی اجتماعي

تلخ و شیرین زندگی کارمندی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: کارمندی در استان خراسان جنوبی از استان‌های هم طراز و همجوار سخت تر است؛ چرا که تقسیم استان با مبحث کوچک سازی دولت همزمان بوده و چارت سازمانی دستگاه‌های اجرایی در حداقل دیده شده است و لذا یک کارشناس نسبت به کارشناس هم طراز استان‌های دیگر چندین کار را پیگیری می‌کند.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، نفیسه نخعی، امروز 5 شهریور، در مراسم تجلیل از بازنشستگان تأمین اجتماعی استان که همزمان با روز کارمند و در آستانه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد، افزود: سخت کوشی، پاکدستی و قناعت از مهم‌ترین ویژگی‌های مردم خراسان جنوبی و ارزش‌های انسانی است که در خانواده‌های متمدن خراسان جنوبی مورد تأکید است.
وی بیان کرد: کارمندی در استان خراسان جنوبی از استان‌های هم طراز و همجوار سخت تر است؛ چرا که تقسیم استان با مبحث کوچک سازی دولت همزمان بوده و چارت سازمانی دستگاه‌های اجرایی در حداقل دیده شده است و لذا یک کارشناس نسبت به کارشناس هم طراز استان‌های دیگر چندین کار را پیگیری می‌کند.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: سخت کوشی، قناعت و پاکدستی از ویژگی‌های بارز مردم خراسان جنوبی است که وجود این خصایص در کارمندان باعث شده است که بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان علی رغم نوپا بودن در ارزیابی عملکردهای انجام شده توسط وزارتخانه‌ها و ستادهای کشوری حائز رتبه‌های برتر باشند. 
نخعی ضمن تبریک روز خانواده، گفت: برنامه‌های دولت تدبیر و امید با رویکرد تحکیم بنیان خانواده بوده و دولت اصلاح و اجرای قوانین مربوطه را بخوبی پیگیری کرده است که قانون افزایش مرخصی استعلاجی دوران بارداری، کاهش ساعت کاری بانوان و همچنین بیمه زنان خانه دار از اهم این اقدامات است.
وی تصریح کرد: با حمایت استاندار و معاونت امور زنان و خانواده در سال‌های اخیر طرح‌های متعددی انجام شده است که اهم این طرح‌ها با رویکرد تحکیم بنیان خانواده و حمایت از زنان و خانواده است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی افزود: تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده به عنوان نقشه راه دستگاه‌های اجرایی برای برنامه ریزی عملیاتی مکان محور برای بهبود وضعیت زنان و خانواده استان، طرح ملی توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده و جوامع محلی، طرح توانمندسازی زنان در حوزه کسب و کار و کارآفرینی از مهم‌ترین طرح‌های اجرا شده در دولت تدبیر و امید است.
نخعی ادامه داد: اجرای طرح‌های آموزشی توانمندسازی زنان برای کارآفرینی از طریق ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح ملی خانواده مطهر و گفتگوی خانواده، طرح‌های آموزشی شیوه فرزندپروری مثبت به مادران مناطق محروم و کمتر برخوردار شهرستان بیرجند و توانمندسازی اجتماعی اقتصادی و اشتغالزایی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دختران بیرجند و همچنین طرح آموزشی توان افزایی زنان مدیر و مسئول استان از دیگر طرح‌های پیگیری و اجرا شده توسط دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در دولت تدبیر و امید است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield