پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان جنوبی وعده داد:

تامین فضاهای آموزشی و حدف مدارس کانکسی در خراسان جنوبی اجتماعي

تامین فضاهای آموزشی و حدف مدارس کانکسی در خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 58 کلاس کانکسی در استان تا پایان دولت دوازدهم از چرخه آموزش حذف خواهند شد، گفت: در حال حاضر 360 کلاس درس در استان کمبود داریم که عمده کمبود کلاس درس مربوط به بیرجند و مخصوصا شمال این شهر با 300 کلاس است که سعی می‌کنیم حداقل نیمی از این کمبودها تا پایان هفته دولت جبران شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان، امروز 5 شهریور، در مراسم افتتاح مدرسه مرحوم دکتر غلامحسین شکوهی در بیرجند اظهار کرد: یکی از مباحث مهم در استان ایمنی مدارس و سیستم‌های گرمایشی است که با اعتباراتی که از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز کشور اختصاص داده شد، تمامی مدارس استان دارای سیستم های گرمایشی ایمن خواهند شد.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌هایی که در مبحث توسعه استان دنبال می‌شود، مربوط به آموزش و پرورش است، افزود: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار ما است، تسریع در احداث فضاهای آموزشی استان و شهرستان بیرجند با حمایت دولت و مسئولان است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی استان، تصریح کرد: در حال حاضر 360 کلاس درس در استان کمبود داریم که عمده کمبود کلاس درس مربوط به بیرجند و مخصوصا شمال این شهر با 300 کلاس است که سعی می‌کنیم حداقل نیمی از این کمبودها تا پایان هفته دولت جبران شود.
معتمدیان بیان کرد: تا پایان دولت دوازدهم بیش از 50 درصد این نیازهای آموزشی جبران می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 58 کلاس کانکسی در استان تا پایان دولت دوازدهم از چرخه آموزش حذف خواهند شد، افرود: افتتاح پروژه‌ها در استان نشان از توجه ویژه دولت به این منطقه و همت بالای مدیران و کارکنان دولت دارد.
وی تصریح کرد: در هفته دولت 1019 پروژه عمرانی با اعتبار 8600 میلیارد ریال افتتاح، بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: خراسان جنوبی در روزهای آینده شاهد کلنگ‌زنی راه آهن بیرجند - قاینات به طول 32 کیلومتر با اعتبار 91 میلیارد تومان خواهد بود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield