پیام خراسان

آخرين مطالب

آزمایشگاه تشخیص بیماری‌های گیاهی در درمیان افتتاح می‌شود اجتماعي

آزمایشگاه تشخیص بیماری‌های گیاهی در درمیان افتتاح می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیر جهاد کشاورزی درمیان از افتتاح آزمایشگاه تشخیص آفات و بیماری‌های گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان درمیان خبر داد و بیان کرد: این آزمایشگاه با اعتبار دولتی 800 میلیون ریال درهفته دولت افتتاح می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، وحید ضیائیان احمدی با بیان اینکه در هفته دولت 10 طرح بخش کشاورزی شهرستان درمیان با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد و 973 میلیون ریال افتتاح می‌شود، گفت: در مجموع 118 خانوار از مزایای این طرح‌ها برخوردار خواهند شد.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان افزود: این طرح‌ها شامل احیا و مرمت قنات، احداث استخر ذخیره آب، اجرای آبیاری تحت فشار، پرورش شتر و شترمرغ، پرواربندی دام سبک و گلخانه است که هفت روستا از این طرح‌ها بهره مند می‌شوند.
وی از افتتاح آزمایشگاه تشخیص آفات و بیماری‌های گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان درمیان خبر داد و بیان کرد: این آزمایشگاه با اعتبار دولتی 800 میلیون ریال درهفته دولت افتتاح می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان افزود: در این آزمایشگاه آفات و بیماری‌های گیاهی شناسایی و تشخیص داده می‌شود و ضمن بازدید کارشناسان از گیاهان نسبت به تشخیص آفات و بیماری‌ها اقدام و در آزمایشگاه بررسی می‌کنند.
ضیائیان احمدی ادامه داد: مجموعه اقدامات انجام شده در این آزمایشگاه در نهایت منجر به کاهش مصرف و استفاده بهینه از سموم در مزارع و باغات خواهد شد و از ورود آفات و بیماری‌های جدید و تحمیل هزینه‌های بسیار به کشاورزان جلوگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه در چهارمین روز از هفته دولت پروژه 300 رأسی پرواربندی بره با اعتبار 4 هزار میلیون ریال از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری افتتاح شد، گفت: همچنین 15 هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی از نوع کپور برای پرورش در 20 استخر پرورش ماهی شهرستان درمیان رهاسازی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان خاطرنشان کرد: هدف از توزیع بچه ماهی کمک به تامین گوشت سفید و غنی سازی آب و خاک کشاورزی و کاهش مصرف کودهای شیمیایی است
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield