پیام خراسان

آخرين مطالب

آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و محرم در خراسان جنوبی اجتماعي

آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و محرم در خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از ‌آغاز طرح نظارتی ویژه آغاز مدارس، سال تحصیلی و ایام محرم به صورت همزمان در استان خبر داد و گفت: 40 نیروی بازرس سازمان به همراه بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی واتحادیه های صنفی در این طرح همکاری دارند.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، داود شهرکی، امروز 5 شهریور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید تقاضا برای خرید اقلام مورد نیاز این ایام، مواد پروتئینی و حبوبات از قبیل قند و شکر گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ظروف یکبار مصرف و لوازم التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: این سازمان به منظور بازرسی و نظارت بر قیمت، تامین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت دار این ایام «طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس ومحرم» را برای جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و بروز تخلفات احتمالی اجرا می‌کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: این طرح با هدف نظارت بر شرکت‌های پخش، صنوف مرتبط مانند خوار و بار، واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام مورد نیاز این ایام و همچنین نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزشی علمی و سایر آموزشگاه‌ها، مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌ها و مدارس غیر انتفاعی در اخذ شهریه‌ها، نظارت ویژه بر تعیین و رعایت نرخ سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس اجرا می‌شود.
شهرکی ممانعت از فروش اجباری کالا به همراه دفترچه‌های دانش آموزی،‌ نظارت بر پایانه مسافربری و حمل ونقل درون شهری با توجه به افزایش تقاضا در سفرهای دانشجویی و تردد دانش آموزان،‌ جلوگیری از توزیع و فروش لوازم التحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بی کیفیت با رویکرد حمایت از تولید داخل و تسریع در رسیدگی به شکایات و پرونده‌های متشکله با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر کرد.
وی افزود: این طرح از 5 شهریور آغاز و به مدت 35 روز تا 5 مهرماه ادامه داشته و طی آن بر روند فعالیت واحدهای صنفی نظارت مستمر صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان اجرای این طرح گشت‌های مشترکی با حضور نماینده تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بازار تشکیل شده که روزانه قیمت ارزاق عمومی پرمصرف این ایام را رصد و نظارت می‌کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: بر اساس قانون نظام صنفی تمامی واحدهای صنفی ملزم به درج قیمت کالا ونصب نرخنامه و همچنین ارائه فاکتور هستند.
شهرکی اظهار کرد: سامانه 124 ستاد خبری سازمان صنعت،معدن و تجارت در طول طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.
وی یادآور شد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت و... مراتب زا به سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کنند تا ضمن اعزام بازرسان به واحد متخلف، در صورت احراز تخلف، با متخلفان به صورت جدی برخورد شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield