پیام خراسان

آخرين مطالب

خطوط دوچرخه‌سواری در لندن که به معضل تبدیل شده است اجتماعي

خطوط دوچرخه‌سواری در لندن که به معضل تبدیل شده است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - خطوط دوچرخه‌سواری لندن بیش از یک سال است که موجب بحث و گفت‌وگو شده و بسیاری از شکایت‌ها حاکی از آن است که این خطوط نه تنها راه‌ حلی برای کاهش آلودگی نیست بلکه وضعیت را بدتر کرده است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، در حال حاضر به دلیل تقسیم‌بندی جاده‌ها برای استفاده از دوچرخه این مکان‌ها تقریبا به یک سوم اندازه گذشته خود شده‌اند که این مورد باعث کاهش میزان فضای رانندگی شده است. افزایش ازدحام خودروها، ترافیک و آلودگی دلایلی است که توسط مخالفان این خطوط مطرح می‌شود.
سوالی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده تاثیر مثبت و یا منفی طرح خطوط دوچرخه‌سواری بر محیط زیست است. البته هیچ مدرک علمی برای تایید مثبت و منفی بودن این طرح وجود ندارد.
مخالفان ادعا می‌کنند که به دلیل اختصاص فضای بیشتر برای دوچرخه‌سواران، ازدحام خودروها افزایش یافته و در نتیجه ترافیک بیشتر شده و زمان روشن بودن موتور خودرو و آلودگی نیز افزایش یافته است.
مایک براون، یکی از اعضای حمل و نقل لندن به دلیل اینکه این طرح با عجله‌ و بی برنامه صورت گرفته عذرخواهی کرد.
این اظهارات کاملا صحیح است، اما طرفداران خطوط دوچرخه‌سواری اظهار کردند: دلیل اصلی این ترافیک، افزایش رفت و آمد کاری است و آنان معتقدند دلیلی ندارد که این افزایش آلودگی به دلیل ترافیک خودروها در مسیرهای دوچرخه‌سواری باشد.
این افراد معتقدند تردد با دوچرخه موجب کاهش آلودگی و تامین سلامتی خواهد شد.
در حال حاضر نسبت به 10 سال پیش بیش از 30 درصد به تعداد دوچرخه سواران افزوده شده که این رقم قابل ملاحظه است، به همین دلیل در برخی ساعات تعداد دوچرخه‌سواران در خطوط افزایش یافته و تردد در آن مسیر بسیار دشوار می‌شود.
البته افزایش این تعداد با کاهش تلفات جاده‌ای و افزایش سلامتی افرادی که ورزش می‌کنند همراه شده است.
طرفداران این خطوط اظهار کردند: تعداد دوچرخه‌سواران در این مسیرها 60 درصد افزایش یافته که به معنای آلودگی کمتر است.
نتیجه این اقدام تا زمانی که آمار و ارقام بیشتری منتشر نشود و شواهد علمی برای تهیه نسخه پشتیبان از هر دو نظر وجود نداشته باشد دشوار است.
این طرح توسط افرادی اجرا شده که نگران حفاظت از محیط زیست و سلامت جامعه بودند، اما نتایج نشان داده این طرح با ترافیک بیشتر در خطوط دوچرخه‌سواری و مسیر خودروها همراه شده است، پس باید برای حل این مشکلات نیز روشی اتخاذ شود.
پس باید قبل از اینکه طرحی اجرا شود تمامی جوانب آن در نظر گرفته شود تا به سلامت جامعه و محیط زیست کمک شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield