پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی

ما می‌خواهیم دانش‌آموزان هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی داشته باشند اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی گفت: شخصیت فرزندان در خانواده شکل می‌گیرد و در مدارس پرورش پیدا می‌کند؛ اگر خانواده سالم باشد، فرزندان نیز سالم خواهند بود. 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم‌علی خدابنده در همایش روز خانواده اسلامی با اشاره به اینکه «علت نام‌گذاری 25 ذی‌حجه به نام خانواده اسلامی، نزول سوره انسان است. در تقویم جهانی و در 23 اردیبهشت نیز روز جهانی خانواده نام‌گذاری شده است»، اظهار کرد: امیدواریم با ترویج اخلاق و تربیت اسلامی در خانواده‌ها در جهت استحکام این بنیان اساسی گام برداریم. اگر قرار است خانواده ما اسلامی باشد، باید سیره ائمه اطهار (ع) را در زندگی خود جاری کنیم.
وی عنوان کرد: خانواده نهاد اصلی است و هسته جامعه را تشکیل می‌دهد. تأثیرپذیری کودکان و نوجوانان از خانواده بسیار زیاد است و نمی‌توان نقش خانواده را نسبت‌به تربیت آنان را نادیده گرفت. 
مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی افزود: شخصیت فرزندان در خانواده شکل می‌گیرد و در مدارس پرورش پیدا می‌کند؛ اگر خانواده سالم باشد، فرزندان نیز سالم خواهند بود. 
خدابنده بیان کرد: اگر فرزندان با خانواده‌ای که اعتقادات قوی مذهبی دارند مواجه باشند، فرزندان نیز به همان سمت کشیده خواهند شد. اگر این موضوع نباشد، این کودک بعد از ورود به جامعه دچار دوگانگی شده و به ضلالت خواهد کشاند.
وی خاطرنشان کرد: اگر خانواده دچار ارزش نباشد، بی‌شک فرزندان نیز به سمت‌وسوی ارزش راه نخواهند برد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: هرچقدر آموزش‌وپرورش به عنوان نهاد تعلیم و تربیت با خانواده دانش‌آموزان ارتباط و تعامل تنگاتنگی داشته باشد و این دو به یک درک مشترک برسند، قطعاً دو طرف منجر به نتایج مثبتی خواهند شد.
خدابنده عنوان کرد: مسائل تربیتی پیچیده است و ما باید مسیرهای زندگی را به صورت بستر به دانش‌آموزان نشان دهیم تا خود او راه را انتخاب کند و شخصیتش را شکل بدهد. در این زمینه تعامل انجمن اولیاء و مربیان با مدرسه بسیار مهم است. 
وی با بیان اینکه «میثاق‌نامه ما سند تحول بنیادین است»، تاکید کرد: اگر به بند بند این سند عمل شود، تعاملات بیشتر خواهد شد. استفاده از خانواده‌هایی که تجارب و توان علمی خوبی دارند، بسیار مفید و موثر است. 
مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه داد: نمونه‌های خوبی در سطح استان داریم که با مشارکت انجمن اولیاء و مربیان تحول عظیم و خوبی در مدارس اتفاق افتاده است.
خدابنده اظهار کرد: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم، بهترین نقطه شروع مدرسه است. مدرسه جایی است که شخصیت دانش‌آموز کامل می‌شود. ما می‌خواهیم دانش‌آموزان هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی داشته باشند. 
وی با بیان اینکه «استحکام بنیاد خانواده بسیار حائز اهمیت است»، اشاره کرد: اگر بین مدرسه و خانواده فاصله ایجاد شود، افراد دیگر نقش تربیتی را اجرا خواهند کرد. خانواده باید مقام و منزلت معلمان و مدیران را در نزد دانش‌آموزان بالا برد و مدرسه نیز وظیفه دارد جایگاه خانواده را در بین دانش‌آموزان ارتقاء بدهد.
خدابنده اشاره کرد: در سال‌های اخیر که آموزش‌و‌پرورش بودجه کافی نداشته است، انجمن اولیاء و مربیان و خانواده دانش‌آموزان کمک‌های زیادی به مدارس کرده‌اند. 
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield