پیام خراسان

آخرين مطالب

ظرفیت پذیرش گردشگر در اقامت گاه‌های بوم‌گردی خراسان‌شمالی تکمیل شد/ نیاز اقامت گاه‌های بوم‌گردی به سروسامان گرفتن اقتصادي

ظرفیت پذیرش گردشگر در اقامت گاه‌های بوم‌گردی خراسان‌شمالی تکمیل شد/ نیاز اقامت گاه‌های بوم‌گردی به سروسامان گرفتن
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی گفت: ظرفیت پذیرش گردشگر در اقامت گاه‌های بوم‌گردی خراسان‌شمالی تکمیل شد.
علی وصالی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: در حال حاضر کمتر اقامت گاه بوم گردی در این استان وجود دارد که جای خالی داشته باشد.
وی ادامه داد: در ابتدای سال با توجه به وقوع سیلاب و هشدارهای هواشناسی در خصوص جلوگیری از سفرهای غیر ضروری بسیاری از رزروهای انجام شده لغو شد اما جبران نبود مسافر در فصل تابستان امسال انجام شد.
وصالی اظهار کرد: در فصل بهار بیشتر گردشگران ترجیح می دهند تا به اقامت گاه های بوم گردی در منطقه راز و جرگلان مراجعه کنند اما در فصل تابستان ترجیح آن ها اقامت در مناطق سرسبزتر همچون رویین، درکش و ... است.
وی تصریح کرد: در حقیقت اقامت گاه های بوم گردی با تبلیغ بیشتر و ایجاد آن در مکان های مختلف می تواند جایگزین بسیار مناسب خانه های کارتن به دست باشد که هیچ اطلاعاتی نیز در ارتباط با آن ها وجود ندارد.
رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی با اشاره به مشکلاتی که اقامت گاه های بوم گردی با آن ها مواجه هستند، توضیح داد: سروسامان نگرفتن این واحدها از پایه به لحاظ مسائلی همچون نرخ گذاری و ... از مشکلات اصلی این واحدهاست.
وی بیان کرد: نرخ اولیه ای از تهران اعلام می شود اما باید شرایط تورم، موقعیت مکانی، خدمات ارائه شده در واحدهای مختلف نیز لحاظ شود.
وصالی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 33 واحد اقامت گاه بوم گردی در این استان در حال ارائه خدمت به مردم هستند، گفت: حدود 33 واحد نیز برای ساخت آن مجوز صادر شده و یا اینکه در حال ساخت هستند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield