پیام خراسان

آخرين مطالب

ضرورت افزایش مراکز تندرستی دانش‌آموزی در خراسان شمالی اجتماعي

ضرورت افزایش مراکز تندرستی دانش‌آموزی در خراسان شمالی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد-  سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: با توجه به آسیب‌هایی که در باشگاه‌های ورزشی متوجه دانش‌آموزان است، باید مراکز تندرستی در سطح شهرستان‌ها گسترش یابد و هر شهرستان دست کم یک مرکز داشته باشد.

مهدی خطیب زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شهر بجنورد یک مرکز تندرستی راه اندازی شده که تنها مرکز تندرستی استان است اما ایجاد یک مرکز دیگر هم مورد نیاز است و سایر شهرها هم دست کم یک مرکز نیاز دارند.
وی با ابراز نگرانی از حضور دانش آموزان در سالن‌های بدنسازی و استفاده از مکمل‌های غیرمجاز افزود: تنها مرکز تندرستی دانش آموزی استان، در شهر بجنورد فعالیت دارد که اخیرا آغاز به کار کرده است.
وی خاطرنشان کرد: نوجوانان گرایش زیادی به پرورش اندام دارند اما متاسفانه در باشگاه ها شاهد توزیع مکمل های غیر مجاز هستیم که معضلی برای سلامت دانش آموزان است زیرا نوجوانان بدون اطلاعات و آگاهی لازم نسبت به مصرف این مواد اقدام می کنند.
خطیب زاده تصریح کرد: مرکز تندرستی دانش آموزی و سالن ژیمناستیک در بجنورد با اعتبارات دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری افتتاح شد و برای آن 2 میلیارد و 780 میلیون ریال هزینه شده است.
وی تصریح کرد: مراکز تندرسی، بستری است تا دانش آموزان، زیر نظر آموزش و پرورش در فضایی آموزشی و تربیتی، فعالیت ورزشی داشته باشند.
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امید است بتوانیم مراکز تندرستی را در سایر شهرستان ها راه اندازی و نوجوانان را به این فضا سوق دهیم.
همه ساله حدود 165 هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از 2 هزار مدرسه زیر نظر 14 هزار معلم تحصیل می کنند.
7185/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield