پیام خراسان

آخرين مطالب

آغاز عملیات تقویت خط انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم اجتماعي

آغاز عملیات تقویت خط انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- همزمان با هفته دولت، عملیات اجرایی تقویت خط انتقال گاز شهرستان‌های گرمه و جاجرم با 700 میلیارد ریال اعتبار روز پنجشنبه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با هدف تامین گاز مورد نیاز طرح توسعه مجتمع آلومینای جاجرم و جلوگیری از افت فشار گاز در شهرستان های گرمه و جاجرم در فصول سرد سال اجرا می شود.
حسن‌رضا میربلوکی افزود: طول این خط 58 کیلومتر با قطر 16 اینچ است که عملیات اجرایی آن 23 ماه طول خواهد کشید.
وی افزود: در زمستان سال های گذشته این منطقه بعضا با افت فشار گاز مواجه می شد که برای جبران این مشکل، به اجبار حجم ورودی گاز آلومینای جاجرم کاهش می یافت.
وی از صنایع استان خواست تا نیاز گاز خود در پنج سال آینده را برآورد و به این شرکت اعلام کنند و گفت: خطوط تغذیه کنونی گاز استان جوابگوی نیاز فعلی بخش خانگی و صنعتی است و برای اجرای عملیات و تقویت خطوط انتقال، باید مجوزهای لازم دریافت شود.
وی اظهار داشت: صنایعی که قصد توسعه دارند باید پیشاپیش افزایش نیاز گازی خود را اطلاع رسانی کنند تا برای تامین آن برنامه ریزی شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: هم اکنون 112 واحد صنعتی در استان مشمول گازرسانی هستند که تاکنون به 78 مورد آن گازرسانی شده است.
میربلوکی اظهار داشت: 75 درصد گاز استان در بخش صنعت مصرف می شود که اشتغالزایی، بهبود چرخه تولید، گسترش صنایع، ایجاد ارزش افزوده و بهبود اقتصاد منطقه از جمله مزایای این امر است.
وی میزان مصرف گاز استان خراسان شمالی را سالانه هفت میلیون و 500 هزار مترمکعب دانست و افزود: پنج میلیون متر مکعب از این رقم توسط نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان مصرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: ضریب نفوذ گاز این استان در حوزه شهری هم اکنون 100 درصد و روستایی 99 درصد است در حالی که متوسط کشور این شاخص در نواحی شهری 96.4 و روستایی 75.3 درصد است.
استان خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که 44 درصد آنان در روستاها سکونت دارند.
3007/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield