پیام خراسان

آخرين مطالب

فقر فضای فرهنگی در خراسان جنوبی اجتماعي

فقر فضای فرهنگی در خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان -
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در رفع نیاز فضای شهری به امکانات روند عادلانه‌ای طی نشده و فضاهای هنری به نسبت نیاز رشد پیدا نکرده است، گفت: میانگین فضاهای فرهنگی در استان به نسبت کشور پایین تر است و در این زمینه در فقر فرهنگی به سر می‌بریم.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده، امروز 7 شهریور، در مراسم افتتاحیه تماشاخانه پروفسور احمد کامیابی مسک ، اظهار کرد: شاخصه‌های اعتباری فرهنگی نیاز مبرمی به گسترش فضاهای فرهنگ و هنری دارد.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های هنری یکی از ارکان زیرساخت‌های رشد و توسعه است، افزود: برای زیست خلاقانه و هوشمندانه، فضای شهری نیاز به امکانات دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در رفع نیاز فضای شهری به امکانات روند عادلانه‌ای طی نشده و فضاهای هنری به نسبت نیاز رشد پیدا نکرده است.
نبی زاده با بیان اینکه میانگین فضاهای فرهنگی در استان به نسبت کشور پایین تر است، تصریح کرد: بی‌شک این مسئله نیازمند همت دولت مردان برای حبران عقب ماندگی‌هاست.
وی با بیان اینکه تماشاخانه پروفسور کامیابی مسک در ساختمان در حال ساخت خانه فرهنگ قرار دارد، اظهار کرد: تماشاخانه پروفسور احمد کامیابی مسک دارای 120 متر مربع زیربنا است، برای تجهیز و احداث این تماشاخانه نزدیک 230 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که 100 میلیون تومان از طریق استانداری و 130 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درنظرگرفته شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به ویژگی‌های این پلاتو، افزود: چند وجه بودن آن باعث می‌شود هنرمندان تئاتر بتوانند خلاقیت بیشتری برای اجراهای صحنه‌ای داشته باشند.
نبی زاده با بیان اینکه اعتبار مناسبی برای تجهیز خانه فرهنگ بیرجند پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های انجام گرفته، 800 میلیون تومان اعتبار ملی نیز برای خانه فرهنگ بیرجند پایدار شده که امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم این خانه فرهنگ را راه اندازی کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield