پیام خراسان

آخرين مطالب

در بریتانیا اجرا می‌شود

ترویج بازیافت قطعات الکترونیکی تلفن‌ همراه جهت حفظ محیط زیست اجتماعي

ترویج بازیافت قطعات الکترونیکی تلفن‌ همراه جهت حفظ محیط زیست
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - انجمن شیمی بریتانیا، مصرف‌کنندگان را ترغیب می‌کند که کالاهای الکتریکی بلااستفاده خود را بازیافت کنند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ریسایکل نیوز، به دلیل وجود 6 عنصر طبیعی موجود در تلفن‌های همراه طرحی برای بازیافت این قطعات در بریتانیا اجرا می‌شود.
بر اساس نظرسنجی صورت گرفته بیش از نیمی از بریتانیایی‌ها (59 درصد) خواهان بازیافت دستگاه‌های قدیمی خود هستند.
بر اساس آمار ارائه شده این انجمن از نظرسنجی 2353 نفر مشخص شد 51 درصد از خانوارهای انگلیس حداقل دارای یک دستگاه الکترونیکی بلااستفاده مانند گوشی‌ همراه، رایانه‌، تلویزیون‌ هوشمند، پخش کننده‌های MP3 و ... هستند.
این انجمن می‌گوید که این مشکل ممکن است افزایش یابد، زیرا جوانان بیشترین مصرف‌کنندگان فناوری هستند و 52 درصد از افراد 16تا 24 ساله دارای 10 اسباب‌بازی الکترونیکی یا حتی بیشتر در منزل هستند.
این انجمن خاطرنشان کرد: دولت‌ها، تولیدکنندگان و خرده‌فروشان باید برای استفاده مجدد و بازیافت آسان‌تر برنامه‌ریزی کرده و نسل جدیدی از استعدادهای شیمی را فعال کنیم تا بتوانند به این طرح کمک کنند.
39 درصد از کاربران، عدم بازیافت را ترس از انتشار اطلاعات عنوان کردند.
حدود 29 درصد نیز گفتند نمی‌دانند برای بازیافت دستگاه‌های قدیمی به کجا مراجعه کنند.
انجمن گفت: این یک مشکل جهانی است و نیاز به حرکتی جهانی دارد.
خرده‌فروشان باید طرح‌های برگشتی را به افراد معرفی کنند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات کاربران به طور ایمن پاک خواهد شد و دستگاه‌های آنان بازیافت می‌شود.
این طرح نیاز به حمایت سازندگان و طرح‌های بازیافتی دارد و دولت‌ها نیز باید در این راه رهنمودهای لازم به کاربران ارائه دهند.
رابرت پارکر، مدیرعامل انجمن شیمی بریتانیا گفت: درحال حاضر نیاز به حمایت دولت‌ها، تولیدکنندگان و خرده‌فروشان داریم. انگلیس فرصتی فوق‌العاده برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در این زمینه دارد تا الگویی برای سایر کشورها شود.
در دستگاه‌های تلفن همراه عناصری مانند طلا، مواد سمی مانند آرسنیک و عناصر کمیاب مانند ایندیوم وجود دارد. قلع، طلا، تنگستن و تانتالم نیز که در تلفن های همراه استفاده می‌شود از عناصر گرانبهای موجود در دستگاه‌های الکترونیکی محسوب می شوند.
دانشمندان شیمی در حال حاضر در تلاشند تا روش‌هایی برای جایگزینی عناصر نادر در دستگاه‌ها و یا استفاده مجدد از آنها بیابند.
استفاده مجدد و بازیافت بهترین گزینه موجود است، هرچند که بازیافت این مواد از دستگاه‌های بلااستفاده نیز دشوار است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield