پیام خراسان

آخرين مطالب

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

افزایش 500 تخت بیمارستانی دستاورد اجرای طرح تحول سلامت در خراسان شمالی اجتماعي

افزایش 500 تخت بیمارستانی دستاورد اجرای طرح تحول سلامت در خراسان شمالی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت از سال 93 تاکنون 500 تخت بیمارستانی به استان اضافه شده است.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، دکتر سید احمد هاشمی در گفت‌و گو اظهار کرد: اکنون 1300 تخت بیمارستانی در خراسان شمالی موجود است که در برنامه توسعه تا سال 1404 این تعداد به دو هزار و 300 تخت می رسد.
وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه ای در سفر اخیر هیئت دولت به خراسان شمالی خبر داد و خاطرنشان کرد: با اجرای این تفاهم نامه بیمارستان خصوصی 64 تخته در استان راه اندازی خواهد شد.
هاشمی افزود: طرح تحول سلامت در بخش های بهداشت، درمان و آموزش دانشگاه علوم پزشکی دستاوردهای ویژه ای داشته است.
وی به بخشی از اقدامات اجرا شده در معاونت بهداشتی دانشگاه اشاره کرد و افزود: ایجاد و احداث 26 مرکز جامع سلامت روستایی، 11 پایگاه بهداشت شهری، 25 خانه بهداشت روستایی و 12 پانسیون پزشکی برای مناطق محروم روستایی از اهم این اقدامات بوده است.
این مسئول اضافه کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در پایگاه های شهری 130 نیروی پزشک، دندانپزشک، روانپزشک، کارشناس تغذیه، کارشناس روانشناسی و پرستار در سه شهر بجنورد، شیروان و آشخانه جذب شدند.
هاشمی افزایش دریافتی پزشکان روستایی و استقرار پزشک در تمام مراکز جامع سلامت روستایی را دستاورد این طرح در حوزه روستاها ذکر کرد.
وی با بیان اینکه قبل از اجرای طرح تحول سلامت تعداد فوق تخصص در این استان به تعداد انگشتان دست هم نمی رسید، افزود: امروز 753 پزشک عمومی، متخصص، فوق تخصص و دندانپزشک در استان فعالیت دارند که تعداد پزشک فوق تخصص به 21 نفر رسیده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، امروز در 25 مرکز روستایی خدمات دندانپزشکی به صورت ثابت و سایر ارائه می شود.
دکتر هاشمی اجرای برنامه کاهش میزان پوسیدگی و طرح دندان عاری از پوسیدگی برای کودکان تا ششم ابتدایی را از برنامه های مهم دانشگاه علوم پزشکی دانست.
وی یادآور شد: این برنامه در شهر آشخانه به صورت صد درصد اجرایی شده و دانشگاه به دنبال پوشش طرح دندان عاری از پوسیدگی تا پایه هفتم دبستان است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield