پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس بنیاد شهید:

عذرخواهی شهیدی از ایثارگران/تلاش برای حل مشکلات درمان ادامه دارد اجتماعي

عذرخواهی شهیدی از ایثارگران/تلاش برای حل مشکلات درمان ادامه دارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- رئیس بنیاد شهید گفت: از جامعه ایثارگری عذرخواهی می کنیم که هنوز نتوانستیم به خاطر مشکلات و نارسایی ها، درمان کامل را انجام دهیم اما همچنان تلاش ها ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی پیش از ظهر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح کتابخانه شهید بصیری در جمع خبرنگاران با اشاره به هدف سفرش به استان بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا و جامعه ایثارگری از اهداف اصلی این سفر بوده تا به سفارش مقام معظم رهبری از نزدیک با آنها دیدار داشته و مشکلات آنها را بررسی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه امنیت، موفقیت و پیشرفت کنونی کشور را مرهون فداکاری ایثارگران و شهدا هستیم، ادامه داد: باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج شود و نباید بگذاریم این میراث گرانبها به فراموشی سپرده شود.
حجت الاسلام شهیدی اینگونه از سفرها را بستری برای انتقال مشکلات و گفته‌های ایثارگران دانست و گفت: اغلب درخواست‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگر در زمینه امور فرهنگی بوده که در مرکز مطرح می‌کنیم.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید با اشاره به وظیفه بنیاد شهید در حوزه معیشتی خانواده‌های ایثارگران بیان کرد: در حوزه اشتغال، درمان، شهریه دانشجویی فعالیت‌هایی را آغاز کرده ایم که به صورت ویژه در حال پیگیری آنها هستیم.
وی با بیان اینکه اخیراً به خاطر تحریم‌ها مشکلاتی برای کشور ایجاد شده که بنیاد شهید هم در حاشیه آن قرار گرفته است، افزود: تلاش می‌کنیم که بتوانیم مسائل و مشکلات این قشر که مهمترین مساله درمان است، را پیگیری کنیم.
حجت الاسلام شهیدی با بیان اینکه حل مشکلات درمان از سال گذشته و امسال نیز به صورت ویژه در دستور کار بنیاد شهید است، گفت: از جامعه ایثارگری عذرخواهی می‌کنیم که هنوز نتوانستیم به خاطر مشکلات و نارسایی‌ها، درمان کامل را انجام دهیم اما همچنان تلاش‌ها برای رسیدن به وضعیت مطلوب ادامه دارد.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید بیان کرد: میانگین سن والدین شهدا به 85 سال، جانبازان مسن 65 تا 70 سال رسیده لذا مشکلات درمانی دارند که نیاز به بررسی و پیگیری ویژه دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield