پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد مطرح کرد؛

لزوم پیشبرد سیاست دارایی‌مبنا در بازآفرینی شهری/ مردم را نادیده می‌گیریم اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد بر لزوم پیشبرد سیاست دارایی‌مبنا در بازآفرینی شهری تأکید کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احمد نوروزی در نشست تخصصی «جایگاه تسهیل‌گری در توسعه محله‌ای؛ بایدها و نبایدها» که امروز در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی یک فعالیت اجتماعی، اقتصادی، شهرسازی و عمرانی است و اگر به موارد مختلف آن توجه نشود نمی‌توان آن را اجرایی کرد.
وی ادامه داد: شورای پنجم سعی کرد این ادبیات و فرهنگ را وارد گفتمان شهرداری کند تا این اتفاق بیفتد. 
نوروزی تصریح کرد: با توجه به اینکه این موضوع یک کار تخصصی بود، این کار نمی‌توانست در بدنه شهرداری انجام شود، لذا مصوب کردیم که سازمان بازآفرینی شهری تشکیل شود و دفاتر تسهیلگری شکل بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: باور به قدرت مردم اصلی است که باید به آن توجه کنیم. اگر مردم به میدان بیایند، هر «نشدی» را «شد» می‌کنند. با این وجود متأسفانه بسیاری از ما مردم را نادیده می‌گیریم. اگر این را باور داشته باشیم، عملاً با قدرت مردم می‌توان هر «نشدی» را «شد» کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به تجربه بازآفرینی شهری با همیاری مردم در سال‌های دور در مشهد، بیان کرد: در دوران شورای اول شهر مشهد در خیابان بهار و بولوار صبا با مشارکت مردم توانستیم در آن منطقه تغییرات اساسی ایجاد کنیم. در حال حاضر نیز مهم این است که این باور در مدیران به وجود آید.
وی عنوان کرد: متأسفانه بسیاری از مسئولان فکر می‌کنند در حکم ابلاغی همه چیز الهام شده و بی‌نیاز از اخذ تجربیات و کسب علم لازم برای اجرای آن موضوع هستند و این تفکر بیشتر آسیب‌ها را در پی دارد.
نوروزی با بیان اینکه «کار با مردم سخت است»، گفت: مردم زیردست نیستند و ملاحظه موقعیت مقامی را نمی‌کنند، اما اگر با مردم تعامل کنیم می‌بینیم که مردم بهترین یاران ما می‌شوند، لذا باید این موضوع را در دفاتر تسهیلگری فراهم کنیم و در جامعه هدف انسجام به وجود آید.
وی با اشاره به لزوم پیشبرد سیاست دارایی‌مبنا به جای سیاست نیازمبنا در بازآفرینی شهری، تصریح کرد: اگر به سمت‌وسویی برویم که نیازهای محله را حل کنیم، لیست بلند و بالایی به وجود خواهد آمد که هیچ‌وقت به آن نمی‌رسیم، لذا ما باید کار را به گونه‌ای پیش ببریم که به سمت سیاست دارایی‌مبنا برویم.
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: نکته مهم این است که کارهای درست را درست پیش ببریم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield