پیام خراسان

آخرين مطالب

از زمینه سازی برای ورود بخش خصوصی به صنعت تا بودجه‌ای که به مناطق محروم تخصیص می‌یابد اجتماعي

از زمینه سازی برای ورود بخش خصوصی به صنعت تا بودجه‌ای که به مناطق محروم تخصیص می‌یابد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می‌کنیم، گفت: علی رغم کمبود بودجه برای استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی محدودیتی نداریم.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، رضا رحمانی، امشب 9 شهریور، در نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی با اشاره به هماهنگی مسئولان استان، اظهار کرد: برنامه خاصی برای مناطق محروم نوشته‌ایم.
وی با بیان اینکه امروز تنها در فولاد قاین 2350 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده‌ایم، افزود: علی رغم کمبود بودجه برای استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی محدودیتی نداریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در دوره جدید به خصوص در حوزه معادن سیاست راهبردی و اصولی وزارتخانه است که جذب نیرو باید از همان منطقه باشد و این امر به همراهی مسئولان منطقه نیز نیاز دارد.
رحمانی با بیان اینکه باید تدارکات شرکت‌ها تا جایی که ممکن است از منطقه تامین شود و گردش مالی در داخل استان باشد، تصریح کرد: اگر این گونه عمل کردیم بر روی اقتصاد استان تاثیرگذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی موقعیت مرزی دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از بازارچه‌ها در استان تعطیل است که مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: یکی از سیاست‌های ما این است که همه گذرگاه‌های مرزی کشور فعال باشند.
رحمانی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی نعمت‌های بی شماری از مردم بزرگوار تا ظرفیت‌هایی چون معادن دارد، تصریح کرد: امسال خراسان جنوبی رتبه اول تخصیص بودجه برای اکتشاف را دارد و هدف گداری ما در این مورد درست بوده است.
وی با بیان اینکه زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می‌کنیم، اظهار کرد: سیاست دولت توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیست و باید این اتفاق با برنامه باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در خراسان جنوبی محدودیتی برای انجام کار در حوزه صنعت نداریم، تصریح کرد: صدها میلیارد هزینه کردیم که محیط زیست را در کنار توسعه صنعت حفظ کنیم.
رحمانی یادآور شد: در مورد صادرات به آسیای میانه و پاکستان کارگروهی را تشکیل دهید تا در دوره تحریم صادرات افت پیدا نکند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield