پیام خراسان

آخرين مطالب

پیش بینی رشد 50 درصدی مشارکت مردمی در جشن نیکوکاری سال جاری اجتماعي

پیش بینی رشد 50 درصدی مشارکت مردمی در جشن نیکوکاری سال جاری
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: پیش بینی می شود در جشن نیکوکاری سال جاری رشد 50 درصدی از مشارکت های مردمی را داشته باشیم.
علیرضا عسگریان در حاشیه بازدید از مراکز نیکوکاری بجنورد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در جشن نیکوکاری برای ورود به سال 98، 62 درصد مشارکت های مردمی نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است، اضافه کرد: 320 میلیارد تومان در حادثه سیل در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی به کمیته امداد کمک شده است.
وی با بیان اینکه در جشن رمضان نیز پیش بینی 128 هزار بسته 200 هزار تومانی برای هرخانوار وجود داشت، ادامه داد: باتوجه به مشارکت های مردمی مناسبی که انجام شد، در جشن رمضان 230 هزار بسته بین خانوارهای مختلف تقسیم شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد بیان کرد: در بحث ایتام نیز 30 درصد افزایش مشارکت های مردمی در کمک به ایتام وجود داشت.
به گفته وی در عید قربان سال جاری نیز 64 درصد افزایش مشارکت های مردمی وجود داشته است.
عسگریان اظهار کرد: در جشن عاطفه های سال جاری نیز پیش بینی می شود 50 درصد افزایش مشارکت های مردمی وجود داشته باشد و تاکنون نیز بیش از دوهزار و 700 مرکز نیکوکاری مسجد محور در حال فعالیت هستند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد بیان کرد: حضور فعال رسانه ها در حادثه سیل موجب شد که حدود هزار و 500 میلیارد تومان به تمام دستگاه های حمایتی کمک شده است.
به گفته وی در حال حاضر 640 هزار حامی، 148 هزار یتیم و در کل 300 هزار فرزند محسنین و ایتام در کمیته امداد وجود دارد.
عسگریان تاکید کرد: متوسط دریافتی ایتام در ماه 200 هزار تومان بوده است که در سال 98 به 250 هزار تومان افزایش داشته است که شاهد رشد 25 درصدی در این حوزه بوده ایم.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار کرد: دریافتی فرزند محسنین در ماه نیز 113 هزار تومان بوده است که در حال حاضر به 140 هزار تومان افزایش داشته است که در این حوزه نیز رشد 25 درصدی را شاهد بوده ایم.
به گفته وی دو میلیون و 100 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند و تعداد زیادی نیز خدمات تک به تک را از کمیته امداد دریافت می کنند.
عسگریان عنوان کرد: 600 مرکز نیکوکاری در سال جاری به مراکز نیکوکاری اضافه شد که روز گذشته نیز 150 مرکز نیکوکاری توسط حوزه های علمیه خواهران افتتاح شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield