پیام خراسان

آخرين مطالب

بسته توسعه زرشک و زعفران تدوین شود اجتماعي

بسته توسعه زرشک و زعفران تدوین شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است بسته توسعه زرشک و زعفران به صورت ویژه پیگیری شود و این امر باید در دستور کار ویژه وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، فرهاد فلاحتی، امشب 9 شهریور، در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی کم جمعیت است، اما مزیت‌های فراوان دارد.
وی افزود: کم جمعیت بودن، وسعت و منابع ویژگی‌هایی است که پاشنه آشیل استان نیست بلکه اهرم توسعه خراسان جنوبی است.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشه صنعت فولاد برای قاینات باید از اکنون دیده شود.
فلاحتی بیان کرد: صنعت فولاد نیروی انسانی خوبی را به کار خواهد گرفت، اما گردش مالی آن برای استان مهم تر است.
وی با بیان اینکه لازم است بسته توسعه زرشک و زعفران به صورت ویژه پیگیری شود و این امر باید در دستور کار ویژه وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد، یادآور شد: در مورد سرمایه گذاری ایدرو در استان نیز باید مصوبات پیگیری شود.
رضا علیزاده بیرجندی، رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در استان 31 هزار واحد صنفی داریم که زیر نظر 9 اتاق اصناف قرار دارند.
وی افزود: براساس آمار جمعیتی به ازای هر 35 نفر باید یک واحد صنفی داشته باشیم که در استان این نسبت به ازای هر 15 تا 16 نفر است.
رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به خشکسالی چندین ساله که تاثیراتی در تولید داشته، بحث کسب و کار نیز رونق چندانی ندارد.
علیزاده ادامه داد: لازم است بخش خصوصی را دریابیم تا با توجه به این بخش شاهد رونق کسب و کار باشیم.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی می‌توانند با کمترین هزینه بیشترین اشتغالزایی را داشته باشند، افزود: مغایرت در صدور مجوزها برای اتحادیه‌ها در سطح کشور از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield