پیام خراسان

آخرين مطالب

طراحی سیستم جمع‌آوری آب باران سازگار با محیط زیست اجتماعي

طراحی سیستم جمع‌آوری آب باران سازگار با محیط زیست
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - به‌زودی طرح سرویس‌های بهداشتی عمومی با فناوری پیشرفته در سان فرانسیسکو که از آب باران استفاده می‌کنند اجرا خواهد شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، اداره امور عمومی سانفرانسیسکو (DPW) طرح شرکت SmithGroup را برنده مسابقه طراحی خود برای سرویس‌های عمومی اعلام کرده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح، سازگاری با محیط زیست، سقف سبز، سیستم جمع‌آوری آب باران و نمای زیبا است.
این طرح که AmeniTREES نام دارد برای حمل و نقل آسان، به صورت قطعات ساخته شده و در محل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. هر یک از سرویس‌های بهداشتی از فولاد خمیده و شیشه ساخته شده و در پشت بام سبز سیستم درختی سبز قرار گرفته است. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سرویس‌ها دارای صفحه نمایش دیجیتالی یکپارچه محافظت شده با شیشه و فلز هستند که می‌توانند برای تبلیغات مورد استفاده قرار گیرند.
معماران اظهار کردند: ساختارهای جدید در طراحی و سازگاری بیانگر روشی در رفع نیازهای مختلف جامعه امروز است. توسعه در طراحی این واحدها همراه با ترکیب چمنزارها و درختان بومی منطقه، مجموعه‌ای متنوع و هماهنگ با محله‌های مختلف سانفرانسیسکو را فراهم خواهد کرد.
سیستم جمع‌آوری آب باران برای سازگاری با محیط زیست طراحی شده و برای شست‌وشوی واحدها، آبیاری پوشش گیاهی یا توالت فرنگی استفاده می‌شود تا از آب قابل شرب شهر کمتر استفاده شود. علاوه بر این، سقف سبز در هر واحد می‌تواند تنوع زیستی شهر را ارتقا بخشد و با اثر جزیره گرمایی شهری مقابله کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield