پیام خراسان

آخرين مطالب

ایزدیار: رکوردهایم بهتر از جاکارتاست/ در انگلیس رنکینگم را ارتقا می‌دهم ورزشي

ایزدیار: رکوردهایم بهتر از جاکارتاست/ در انگلیس رنکینگم را ارتقا می‌دهم
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - پرمدال‌ترین شناگر بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با اشاره به بالا بودن رکودهایش نسبت به جاکارتا گفت: تمام تلاشم بر این است که علاوه بر کسب سهمیه 2020 توکیو، برای نخستین‌بار بر روی سکوی قهرمانی جهان قرار بگیرم.
شاهین ایزدیار در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت خود برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان که 18 شهریور در انگلیس برگزار می‌شود، افزود: با تمرینات خوبی که طی یکسال گذشته تا به الان داشتم از شرایط بدنی خوبی برخوردارم و رکودهایم نسبت به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: یکی از مشکلاتی که برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان وجود دارد این است که مسابقات از 18 شهریور در لندن آغاز می‌شود و ما 16 شهریور راهی این رقابت‌ها می‌شویم. بنابراین چون زمان کمی برای تنظیم غذا، خواب و شرایط آب و هوایی داریم این مساله از نظر روانی بدون شک بر روی عملکردم در مسابقات تاثیرگذار خواهد بود. ای کاش چند روز زودتر به مسابقات می‌رفتیم تا مشکلی از نظر خستگی مسیر و همچنین تطابق آب و هوایی نداشتیم. البته در این خصوص من و دو شناگر اعزامی به این مسابقات، اعتراض خود را به مربی تیم اعلام کردیم و مربی نیز گفت من خود به این مساله اعتراض داشتم و اعتراض خود را جلوتر از شما به کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون منتقل کردم، اما بلیت‌ها گرفته شده و دیگر نمی‌توان کاری انجام داد.
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر از نظر بدنی آماده شرکت در مسابقات قهرمانی جهان هستید، گفت: من آماده‌ام و از نظر بدنی مشکل خاصی ندارم حتی رکوردهایم نسبت به جاکارتا افزایش یافته است. تلاشم براین است تا بتوانم در هر 4 ماده‌ یعنی 100 متر قورباغه، 50 متر آزاد و صدمتر کرال سینه و پشت کسب سهمیه کنم. البته شرایطم در 100 متر قورباغه بهتر است و امیدوارم در این ماده علاوه بر کسب سهمیه رکود خود را نیز نسبت به پارالمپیک ریو که در حال حاضر در رنکینگ هشتم هستم، ارتقاء ببخشم و بر روی سکو قرار بگیرم.
پرمدال‌ترین شناگر جاکارتا در خصوص تمرینات خود نیز اظهار کرد: تمرینات خود را در مشهد پیگیری می‌کنم و اوایل هفته‌ای 12 جلسه صبح و بعد از ظهر تمرین می‌کردم. علاوه بر این‌که در کنار انجام تمرینات شنا به بدنسازی نیز می‌پرداختم. الان زمانبندی تمریناتم به هفته‌ای 9 جلسه رسیده و در هفته آینده که تقریبا نزدیک به اعزام است میزان تمریناتم را تا هفته‌ای شش جلسه کاهش خواهم داد تا بتوانم با آمادگی بسیار خوبی عازم انگلیس شوم.
ایزدیار خاطر نشان کرد: اگر با مشکل خاصی در انگلیس مواجه نشوم امید زیادی دارم که در 100 متر قورباغه برای اولین‌بار مدال قهرمانی جهان را کسب کنم، هرچند که می‌دانم کار سختی است اما برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد.
وی در پایان پیرامون این پرسش که آیا از نظر فضای تمرینی برای حضور در قهرمانی جهان مشکل خاصی داشتید یا خیر؟ اظهار کرد: خوشبختانه تمام امکانات لازم از نظر فضای تمرینی در مشهد برای من فرآهم بود و هیچ مشکلی نداشتم تنها مشکلی که دارم اعزام دیرهنگام به این مسابقات است که امیدوارم خستگی مسیر و شرایط آب و هوایی تاثیری بر روی عملکردم نداشته باشد و بتوانم به هدفم برسم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield