پیام خراسان

آخرين مطالب

تلفات سوانح جاده های روستایی با مدیریت رفتار رانندگان کاهش می‌یابد اجتماعي

تلفات سوانح جاده های روستایی با مدیریت رفتار رانندگان کاهش می‌یابد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به افزایش تلفات رانندگی در جاده های روستایی استان گفت: آنچه می تواند به کاهش روند رو به رشد تلفات رانندگی در این جاده ها منجر شود مدیریت رفتار رانندگان است.

جواد وحدتی فرد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میل به سفر در کشور روز به روز در حال افزایش است و به دلیل گران شدن حمل ونقل هوایی و ریلی و عدم گستردگی راه آهن به همه مناطق کشور با افزایش آمار سفرهای جاده ای با خودروی شخصی مواجه هستیم.
وی یکی از دلایل افزایش تصادفات را رشد سفرهای جاده ای با خودروهای شخصی دانست و گفت: برابر اعلام کارشناسان علت حدود 55 تا 65 درصد از تصافات جاده ای ناشی از رفتار انسانی همچون سبقت بی جا، سرعت بالا و خواب آلودگی است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به کاهش پنج درصدی تلفات رانندگی در جاده های برون شهری استان گفت: آنچه باعث کاهش آمار جان باختگان راه های برون شهری شده است تغییر رفتار رانندگان از طریق کنترل جاده ای و نصب سامانه های نظارتی همچون دوربین های کنترلی و ثبت سرعت در جاده ها است چنانکه با این نظارت ها شاهد کاهش سرعت متوسط خودروها در جاده های یاد شده بوده ایم که در نهایت به کاهش تلفات فوتی منجر شده است.
وحدتی فرد با بیان اینکه شمار جان باختگان در جاده های روستایی خراسان رضوی طی چهار ماهه نخست امسال در مقایسه با پارسال 56 درصد رشد داشته است افزود: علت این افزایش، عدم تغییر رفتار رانندگان در راه های روستایی در راستای حمل و نقل کم خطر بوده است و از طرفی نظارت مناسب و سامانه های نظارتی همچون دوربین های ثبت سرعت در این راه ها وجود ندارد .
سالانه حدود 30 میلیون زائر و مسافر به مشهد سفر می کنند که 85 درصد این سفرها با خودروهای شخصی صورت می گیرد.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن راه روستایی است.
3221/1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield