پیام خراسان

آخرين مطالب

کافه‌سرمایه در خراسان شمالی برگزار می‌شود علمي

کافه‌سرمایه در خراسان شمالی برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- پارک علم‌وفناوری خراسان شمالی، پاییز امسال، رویداد «کافه‌سرمایه» را با هدف جذب سرمایه‌گذار برای واحدهای فناور این استان برگزار می‌کند.

رئیس این پارک  اظهار داشت: برپایی این رویداد سرمایه‌گذاری برای 21 مهرماه برنامه‌ریزی شده که ادامه آن نیز در آبانماه به مدت 2 روز با همکاری شرکت کارن کراد برگزار می شود.
این رویداد با هدف تسهیل امر جذب سرمایه و ایجاد زمینه رشد برای استارتاپ‌های برتری که نیاز به جذب سرمایه دارند، تدارک دیده شده و در آن استارتاپ ها فرصت ارائه محصولات خود اعم از کالا و خدمات را به شبکه سرمایه گذاران می یابند.
مهران گرمه گفت: از ابتدای امسال بیش از 40 واحد فناور خراسان شمالی در نمایشگاه‌‎های تخصصی و مطرح ملی و بین المللی حضور یافته‌اند که تنها شرکت در یکی از این نمایشگاهها منجر به 300 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و انعقاد تفاهم‌نامه شده است.
وی افزود: واحدهای فناور ما در نمایشگاه هایی مانند اینوتکس، الکامپ و چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر حضور یافته و خدمات و محصولات خود را به بازارهای هدف معرفی کردند.
گرمه اظهار داشت: پارک های علم و فناوری از مزایای مناطق آزاد برخوردار هستند و شرکت های رشد یافته و مستقر در پارک علم و فناوری از مزایای ویژه مناطق آزاد شامل، معافیت ها و تسهیلات در بخش نیروی انسانی، عوارض معمول کشور و اجاره بلندمدت اراضی بهره مند می شوند.
وی با اشاره به پایان عملیات ساخت ساختمان نوآوری و فناوری و یک ساختمان کارگاهی در اراضی پارک علم و فناوری استان در سایت اداری ارکان، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها بزودی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح خواهد شد.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد و در این استان 39 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی و آزاد با مجموع 40 هزار دانشجو فعالیت دارند.
76 شرکت فناور و دانش بنیان نیز در این استان فعال است.
ب/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield