پیام خراسان

آخرين مطالب

خراسان جنوبی رتبه نخست جهاد علمی را سومین بار کسب کرد علمي

خراسان جنوبی رتبه نخست جهاد علمی را سومین بار کسب کرد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: این استان با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه جهاد علمی و فناوری، سومین سال متوالی بین استان‌ها و دانشگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رتبه اول را کسب کرده است.

سردار علی قاسمی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: با اراده قوی می‌توان کارهای بزرگی را انجام داد و این اراده باعث شد که کمبود امکانات و نیرو سبب عقب‌افتادگی در بخش‌های علمی نشود.
وی گفت: علم‌آموزی و ترویج علم یکی از مهمترین مصادیق امر به معروف است و پیامبر اسلام (ص) هم کار خودش را با خواندن و گفتمان علمی آغاز کرد.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: دین مبین اسلام برگرفته از گفتمان علمی و دینی است و این دو از هم جدا نیستند، به گفته مدرس سیاست ما عین دیانت و دیانت ما عین سیاست ماست.
وی بیان کرد: پذیرفتن اسلام هم بدون علم و تحقیق و کورکورانه پذیرفته نیست و انسان باید براساس تحقیق گرایش به اسلام را انتخاب کند.
سردار قاسمی افزود: در موضوع سازمان جهاد علمی بسیج در 10 سال گذشته اقدامات ویژه‌ای صورت گرفته و با توجه ویژه به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با علم‌آموزی گام‌های موثری در حوزه جهاد علمی برداشته شده است.
وی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر فقط حجاب و بی‌حجابی نیست بلکه توجه به معروف‌هایی در خصوص مسایل علمی هم نیاز جامعه است که در این زمینه تجربه و کارنامه داریم اما متاسفانه در عمل ضعیف هستیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف ایده، علم و تجاری‌سازی در کشور به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌ایم گفت: این روند نسبت به تولید علم ضعیف بوده اما با همین وضعیت هم تا حدودی رضایت مقام معظم رهبری را به دست آورده‌ایم.
وی یادآر شد: در زمینه‌های زیادی همچون ساخت هواپیما موفقیت‌هایی کسب شد اما متاسفانه یک سقوط، کل عملیات اجرایی را تعطیل کرد در حالی که کشورهای تولیدکننده هواپیما بارها با این وضعیت مواجه شدند تا ضعف‌ها برطرف شد.
سردار قاسمی گفت: ضعف در ساخت هواپیما و تحریم‌های ظالمانه باعث شد که در اعزام زایران به حج هم با مشکل مواجه باشیم و همین کمبود ما را با بلیت‌های 600 هزار تومانی بیرجند - تهران مواجه کرده است.
وی اظهار داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح شده توسط رهبری عده‌ای انتقاد داشتند اما معظم له فرمودند که اقتصاد ما باید درون‌گرا و مقاوم باشد که بخش عمده‌ای از این وظیفه را شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند همراهی کنند.
وی با بیان اینکه اثر تحریم را هیچ کسی بیشتر از رهبری درک نمی‌کند گفت: امروز تمام حزب الله در دنیا اطلاعات به روز را به مقام معظم رهبری انتقال می‌دهند و این اطلاعات در دست هیچ مرجع، رئیس قوه یا مسئولی نیست.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ایشان می‌داند که می‌توانیم و ایستادگی در جبهه مقاومت هم نشان داد که هرجا ایستادیم، پیروز شدیم.
وی با بیان اینکه ایده‌های علمی باید مورد توجه و پشتیبانی قرار گیرد اظهار داشت: می‌گویند هفته دولت است و چرا این حرف‌ها را می‌زنید اما مردم در مواجهه با سازمان‌ها راضی نیستند و این یک واقعیت است.
سردار قاسمی گفت: متاسفانه پایگاه و جایگاهی برای ارایه ایده‌های نو وجود ندارد که با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب باید توجه بیشتری به این محورها شود.
وی علم، ایمان و عمل صالح را رمز پیروزی در جبهه‌های علمی دانست و افزود: در هر کدام از اینها اگر ضعیف باشیم دردی از جامعه دوا نخواهد شد.
وی در ادامه این آیین از خدمات هفت ساله جواد عقیلی قدردانی و مرتضی عظیمی‌فرد را به عنوان مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی معرفی کرد.
عقیلی از این پس مسئولیت ستاد تخصصی اقشار بسیج خراسان جنوبی را برعهده خواهد داشت.
3215*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield