پیام خراسان

آخرين مطالب

طراحی فناوری جدید برای حل مشکل سیستم سنتی حضور و غیاب علمي

طراحی فناوری جدید برای حل مشکل سیستم سنتی حضور و غیاب
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دانشگاهی در شرق چین از سیستم جدید تشخیص چهره برای افزایش حضور دانشجویان در کلاس درس استفاده می‌کند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، دانشگاه داروسازی چین در نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو، در وب سایت خود اعلام کرد که این نخستین موسسه آموزش عالی در کشور چین است که چنین سیستم امنیتی را به کار گرفته است.
مدیر کتابخانه و مرکز اطلاعات این دانشگاه گفت: این فناوری می‌تواند مشکلات مدیریتی و کارآیی کم سیستم سنتی حضور و غیاب را برای دانشجویان و اساتید راحت‌تر کند.
وب سایت دانشگاه اعلام کرده که در یک پروژه آزمایشی‌، دو کلاس دانشگاه با استفاده از نرم افزار تشخیص چهره به یک سیستم حضور و غیاب مجهز شده‌اند تا صورت دانشجویان را به صورت خودکار در کلاس ثبت کند.
وی گفت: علاوه بر حضور، سیستم نصب شده در کلاس می‌تواند موارد یادگیری دانشجویان مانند حرکات سر و یا بازی با تلفن همراه را بررسی و ثبت کند.
این سیستم ساعت حضور و یا کاهش ساعت تدریس توسط استاد و دانشجویان را نیز بررسی می‌کند تا در هزینه‌های کلاس جبرانی صرفه‌جویی شود.
البته این سیستم به دلیل ورود به حریم خصوصی کلاس، استاد و دانشجو منتقدان زیادی نیز دارد.
دانشگاه قبل از تصمیم‌گیری در مورد نصب سیستم تشخیص چهره در کلیه کلاس‌های درس به بازخورد معلمان نیز توجه خواهد کرد.
البته از این سیستم تاکنون استفاده زیادی شده؛ به طور مثال در ماه مه سال 2018 مدرسه‌ای در استان شرقی ژجیانگ، دوربین‌هایی را برای نظارت بر حالات چهره دانش‌آموزان و توجه در کلاس به عنوان بخشی از سیستم مدیریت هوشمند کلاس مدرسه نصب کرد تا اطلاعات در مورد دانش‌آموزان را در اختیار داشته باشد.
همچنین برای تشخیص رانندگان بدون مجوز در مرکز فناوری جنوبی شنژن در استان گوانگدونگ نیز از این سیستم استفاده شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield