پیام خراسان

آخرين مطالب

فرمانده سپاه خراسان جنوبی مطرح کرد:

علم و فناوری؛ مهمترین معروف فراموش شده/حمایت ازفضاهای علمی کم است علمي

علم و فناوری؛ مهمترین معروف فراموش شده/حمایت ازفضاهای علمی کم است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- فرمانده سپاه خراسان جنوبی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مصادیق مختلفی دارد که نسبت به آن بی تفاوت هستیم، گفت: رشد علم و فناوری مهمترین معروفی است که در آن می لنگیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار علی قاسمی صبح دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان اظهار داشت: خراسان جنوبی سه سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست کشور در بحث بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شده است.
وی با بیان اینکه با وجود همه این موفقیت‌ها هنوز پایگاه‌ها برای مراجعه مخترعان کم است و باید بیشتر از آنان حمایت شود، بیان کرد: در فضاهای علمی همکاری خوبی وجود دارد اما پشتیبانی و حمایت‌ها کم است.
نقش شرکت‌های دانش بنیان در تحقق اقتصاد مقاومتی
فرمانده سپاه انصارالرضا ( ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه علی رغم اینکه در تولید علم ضعیف هستیم اما اقدامات انجام شده مورد رضایت مقام معظم رهبری است، افزود: در بحث‌های فناوری علمی گام‌های برداشته شده اما هنوز عقب هستیم.
قاسمی اضافه کرد: در بخش فضای مجازی و اینترنت نیز وضعیت کشور بسیار خراب است و هیچ چیزی از خودمان در این بخش نداریم.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اشرافیت کامل به همه موضوعات منطقه و جهان دارند و بر اساس آن نقشه راه کشور را تعیین کرده اند ، عنوان داشت: اگر به فرمایشات ایشان عمل شود به طور حتم در همه بخش‌های علمی و فناوری می‌توانیم موفق شویم اما تحقق این امر نیاز به تلاش داشته و باید برای رسیدن به آن هزینه داد.
فرمانده سپاه انصارالرضا ( ع) خراسان جنوبی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی درون گرا، گفت: بخش عمده ای از کمبودها در این بخش توسط شرکت‌های دانش بنیان و بخش‌های علمی و پژوهشی رفع و جبران می‌شود.
مردم از نحوه پاسخگویی سازمان‌های دولتی راضی نیستند
قاسمی همچنین از سخت گیری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به مردم انتقاد کرد و افزود: مردم از مراجعه به سازمان‌های دولتی و نحوه پاسخگویی آنان راضی نیستند.
وی همچنین به هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین ( ع) برای احیای دین اسلام و امر به معروف و نهی از منکر و تسلیم نشدن در مقابل مستکبران بوده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا ( ع) خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه انجام این فریضه مهم دینی در جامعه به فراموشی سپرده شده است، بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر مصادیق مختلفی دارد که نسبت به آن بی تفاوت هستیم که مسئله عفاف و حجاب تنها یکی از آنها است.
قاسمی با بیان اینکه علم، فناوری و رشد در این زمینه یکی از مهمترین معروفات است که در آن می‌لنگیم، گفت: بعث پیامبر اسلام ( ص) با علم آموزی و ترویج علم و گفتمان دینی همراه بود و این موضوع امروز نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بر اهمیت جایگاه و لزوم احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و گفت: از هیچ مسلمانی پذیرفته نیست که کورکورانه دین اسلام را بپذیرد بلکه باید تحقیق کند و فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز اینگونه است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield