پیام خراسان

آخرين مطالب

زنان معتاد بهبودیافته خراسان شمالی نیازمند حامی برای بازگشت به خانه هستند اجتماعي

زنان معتاد بهبودیافته خراسان شمالی نیازمند حامی برای بازگشت به خانه هستند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیر مسئول مرکز ترک اعتیاد زنان متجاهر کلبه سبز در شهرستان شیروان گفت: زنان معتاد بهبودیافته نیازمند حامی برای بازگشت به خانه هستند.
شیرغانی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه معتادان متجاهر یا فاقد خانواده هستند و یا اینکه خانواده های آنان، آن ها را قبول نمی کنند، افزود: این افراد بعد از ترک اعتیاد و بهبودیافتگی مکانی برای اقامت و یا کاری برای معاش جهت ادامه زندگی ندارند، در نتیجه تعداد زیادی از آن ها مجبور هستند بعد از ترک اعتیاد دوباره به محل های مصرف و یا پاتوق ها بازگردند.
وی ادامه داد: زنان معتاد بهبود یافته سختی و آسیب های زیادی را متحمل شده اند، و فقط به دنبال آرامش هستند و اگر به آرامش برسند می توانند تا آخر عمر پاک بمانند و با سازش بیشتری زندگی کنند.
شیرغانی با تاکید بر اینکه حوزه زنان بهبود یافته از اعتیاد نیاز جدی به ورود خیران و کمک آن ها دارد، اظهار کرد: اگر خیران به این حوزه ورود پیدا کرده و نسبت به راه اندازی کارگاه های کوچک همانند کارگاه های خیاطی، آشپزخانه های کوچک برای عرضه غذا و .... اقدام کنند، تعداد زیادی از بهبودیافتگان می توانند در این کارگاه ها حضور پیدا کرده و از این طریق معاش زندگی خود را کسب کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از این بهبودیافتگان فاقد مسکن هستند، تصریح کرد: کار در این کارگاه ها سبب می شود تا آن ها بتوانند نسبت به تهیه پول پیش خانه و یا تهیه اجاره بهای منزل موفق شوند در نتیجه دیگر مجبور نخواهند شد که بعد از خروج در کمپ بار دیگر در پاتوق ها برای ادامه زندگی حضور یابند.
مدیر مسئول مرکز ترک اعتیاد زنان متجاهر کلبه سبز تاکید کرد: از سوی دیگر خیران می توانند در این حوزه حضور پیدا کرده و در تامین پول پیش خانه برای بهبودیافتگان کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تعداد زیادی از بهبودیافتگان نیازمند کمک در حوزه درمان هستند چراکه تعدادی از آن ها با مشکلات روانی مواجه اند و برای درمان احتیاج به انجام مشاوره و پزشک روان پزشک هستند که اغلب این افراد در پرداخت این هزینه ها عاجزند و نیاز به کمک خیران دارند.
شیرغانی در ادامه گفت: کارفرماها نیز می توانند در این حوزه یاری گر باشند و می توانند با دادن کار به این افراد و اعتماد به آن ها، روند پاکی آن را تضمین کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield